Aktualności

Repertuar kwiecień – maj 2023

W maju zapraszamy na premierę Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej. Ponadto na trzech scenach Teatru wiele tytułów, w tym Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w scenicznej interpretacji Michała Zadary oraz realizacje Leny Frankiewicz – Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay i Jak być kochaną→ Brandysa.

ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW | AKTUALNE OFERTY PROMOCYJNE →

• Sala Bogusławskiego

Scena zbiorowa, centralnie: Wiktoria Gorodeckaja (Oliwia). Fot. Krzysztof Bieliński
Scena zbiorowa, centralnie: Wiktoria Gorodeckaja (Oliwia) w Wieczorze Trzech Króli Williama Shakespeare’a w reżyserii Piotra Cieplaka. Fot. Krzysztof Bieliński

Zapraszamy na spektakl Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, fascynującą, pełną zagadek teatralną podróż po świecie dzieciństwa i zakamarkach pamięci.

W repertuarze także odsłaniający wiele oblicz miłości muzyczny Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie→ Shakespeare’a w inscenizacji Piotra Cieplaka.

Przedstawiamy dramat o ludzkich emocjach wplecionych w bezwzględną machinę Historii –Marię Stuart→ Schillera w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego.

Gramy operetkę wszech czasów w nowoczesnej odsłonie – Zemstę nietoperza→ Straussa zrealizowaną przez Michała Zadarę, pod kierownictwem muzycznym Justyny Skoczek.

Na dużej scenie także literatura polska z wieloma zaskakującymi tropami interpretacyjnymi. Zapraszamy na Mickiewiczowskie Dziady→ w reżyserii litewskiego mistrza teatru, Eimuntasa Nekrošiusa, na Kordiana→ Słowackiego w inscenizacji Jana Englerta oraz na epickie, czytane dziś na całym świecie dzieło polskiej noblistki – Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w realizacji Michała Zadary. 

Ponadto w repertuarze teatralna adaptacja powieści Joan Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz – opowiadający o dojrzewaniu w postkolonialnej rzeczywistości Piknik pod Wiszącą Skałą→

• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Gabriela Muskała (Felicja), Michalina Łabacz (Stewardesa). Fot. Magda Hueckel
Gabriela Muskała (Felicja), Michalina Łabacz (Stewardesa) w Jak być kochaną Kazimierza Brandysa w reżyserii Leny Frankiewicz. Fot. Magda Hueckel

13 maja zapraszamy na premierę dramatu o sztuce teatru, zgorzknieniu i pułapkach egzystencji – Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.

Zapraszamy na Ibsenowską Heddę Gabler w reżyserii Kuby Kowalskiego, dramat o walce z konwenansami i poszukiwaniu piękna i wolności.

Gramy Kafkowski Zamek→ w scenicznej interpretacji Pawła Miśkiewicza, przypowieść o ludzkim losie, władzy i wolności. 

Przedstawiamy spektakle na podstawie tekstów polskich autorów. Zapraszamy na historię miłości w czasach wojennej pożogi – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz oraz na realizację Wojciecha Farugi – Dekalog→ wg słynnych scenariuszy filmowych Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza. Gramy Barona Münchhausena dla dorosłych→ autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki, historię XVIII-wiecznego mistyfikatora i fantasty. W repertuarze również arcyśmieszna i gorzka komedia Rymkiewicza o polskich narodowych mitach – Ułani→ w reżyserii Piotra Cieplaka. 

• Scena Studio

Danuta Stenka (Charlotta). Fot. Krzysztof Bieliński
Danuta Stenka (Charlotta) w Sonacie jesiennej Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Fot. Krzysztof Bieliński

W repertuarze Molierowski Mizantrop→. Reżyser spektaklu, Jan Englert, pyta, czym jest mizantropia głównego bahatera – bezkompromisowym przywiązaniem do prawdy czy skazanym na porażkę buntem przeciwko społecznym konwencjom.

Przedstawiamy przygotowany przez Annę Gryszkównę Śnieg, młodopolski dramat Przybyszewskiego podejmujący tematy ludzkiej tęsknoty i uwikłania w namiętności.

Gramy wyreżyserowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Sonatę jesienną Bergmana, opowieść o pragnieniu miłości i akceptacji oraz cenie, jaką przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie. Temat kosztów twórczosći podejmuje także Artur Urbański w Twórcach obrazów→ Enquista, scenicznej opowieści o szwedzkiej literackiej noblistce, Selmie Lagerlöf. 

W repertuarze również dramaturgia najnowsza – opowieść o trzydziestolatkach stojących przed ważnymi życiowymi wyborami – Tchnienie→ Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego.  

Dla dzieci i opiekunów przedstawiamy radosną, pełną psot i scenicznych metamorfoz Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w realizacji Anny Seniuk, do muzyki Macieja Małeckiego. 



Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:

pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664

Kasy Teatru czynne w godzinach:

Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 

 

  • Repertuar kwiecień – maj 2023

    W maju premiera Komedianta Bernharda! Ponadto na trzech scenach Teatru wiele tytułów, w tym Wieczór Trzech Króli oraz Jak być kochaną.

  • Oferty promocyjne

    Comiesięczne programy TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW (obecnie w ofercie propozycje od marca do maja) oraz inne aktualne promocje. 

  • 15 kwietnia | ALICJI KRAINA... z tłumaczeniem na PJM

    Spektakl Alicji Kraina Czarów w dniu 15 kwietnia przedstawimy z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM). Serdecznie zapraszamy!

  • TARTUFFE – odwołane kwietniowe spektakle

    Z przykrością informujemy, że z powodu choroby aktora spektakle Tartuffe’a w dniach 4 i 5 kwietnia zostały odwołane. Przepraszamy. Teatr zwraca pieniądze za bilety.  




  • Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

    Wspólne święto nas wszystkich – ludzi teatru i widzów! Z tej okazji dziękujemy wszystkim tym, dla których teatr jest ważnym miejscem spotkań. Bądźmy razem!

  • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

    Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

  • ALICJI KRAINA CZARÓW – recenzje

    „Wielka imaginacja. Wielka fantazja. Wielka wyobraźnia”, „piękny spektakl” – recenzje po premierze ALICJI KRAINY CZARÓW wg Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. 

  • Na wyspach pamięci. Rozmowa ze Sławomirem Narlochem

    „To opowieść o pamięci i fascynującej rzeczywistości pełnej zagadek i paradoksów. Tu i teraz – dziś jest czas na Alicji Krainę Czarów” – mówi Sławomir Narloch, reżyser spektaklu. 

  • MUZYKA TO CZAS

    Przedstawiamy muzyczną zapowiedź Alicji Krainy Czarów! W roli Szalonego Kapelusznika – Paweł Paprocki. 

  • Wskazówki zegara | premiera ALICJI...

    Czy można pamiętać do przodu? Odwrócić czas? Zatrzymać wspomnienia? Alicji Kraina Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha.

  • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

    Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spektakli realizowanych w Teatrze Narodowym.

  • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

    Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

  • Vouchery do Teatru Narodowego

    Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

  • MIZANTROP – recenzje po premierze

    Po premierze Mizantropa Molière’a w reżyserii Jana Englerta – przedstawiamy wybór recenzji. 

  • Niejednoznaczność | Molière w Narodowym

    Pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię – premiera Mizantropa Molière’a odbyła się 10 grudnia na scenie Studio. 

  • Szlachetność i profity. Rozmowa z Janem Englertem

    „Rozkrok między szlachetnością a interesownością, pychą a skromnością – to jest najciekawsze” – mówi Jan Englert, reżyser Mizantropa

  • KSIĘGI JAKUBOWE – wybór recenzji

    Przedstawiamy fragmenty recenzji, które ukazały się po premierze Ksiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary.

  • My z nich | rozmowa z Michałem Zadarą

    „My, współcześni Polacy, jesteśmy spadkobiercami bardzo różnych tradycji, narodowości, praktyk” – mówi Michał Zadara, reżyser Ksiąg Jakubowych.

  • Dziedzictwo | premiera KSIĄG JAKUBOWYCH

    Nasi przodkowie, tożsamość i przyszłość – Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary.

  • DEKALOG – recenzje po premierze

    Przedstawiamy wybór recenzji po premierze Dekalogu Kieślowskiego / Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.  

  • Rozmowa z Wojciechem Farugą o DEKALOGU

    „Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno, są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi reżyser Dekalogu.

  • Po pierwsze człowiek | premiera DEKALOGU

    Wojciech Faruga sięgnął po ikoniczne dzieło polskiego filmu, przemyślane na nowo po ponad trzech dekadach. 

  • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

    Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

  • Solidarni z Ukrainą | Солідарні з Україною

    Zespół Teatru Narodowego solidaryzuje się z Ukraińcami, walczącymi o niepodległość swojej ojczyzny. 

  • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

    Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

  • DEJMEK Raszewskiej z nagrodą PTBT!

    Wydana przez Teatr Narodowy książka Dejmek Magdaleny Raszewskiej otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. 

  • Cykl AKTORZY/SENIORZY

    Teatr Narodowy jest partnerem internetowego projektu Leny Frankiewicz, filmowego cyklu, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego.

  • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

    Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

  • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

    Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

  • Przedstawienia Teatru Narodowego online

    Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

  • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

    Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj