Aktualności

Repertuar kwietniowy

Wiosna w Teatrze! Wśród aż osiemnastu kwietniowych tytułów: na dużej scenie Teatru – Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay, na Scenie przy Wierzbowej – Ułani→ Rymkiewicza, a w kameralnym wnętrzu Sceny Studio – Molierowski Mizantrop→.

ZOBACZ REPERTUAR KWIETNIOWY W KALENDARIUM →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW | AKTUALNE OFERTY PROMOCYJNE →Gabriela Muskała (Pułkownikowa Fitzhubert), Piotr Kramer (Michel Fitzhubert), Ifi Ude (Służąca Betty), Adam Szczyszczaj (Pastor), Wiesław Cichy (Pułkownik Fitzhubert). Fot. Magda Hueckel
Gabriela Muskała (Pułkownikowa Fitzhubert), Piotr Kramer (Michel Fitzhubert), Ifi Ude (Służąca Betty), Adam Szczyszczaj (Pastor), Wiesław Cichy (Pułkownik Fitzhubert) w Pikniku pod Wiszącą Skałą wg Joan Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz. Fot. Magda Hueckel

• Sala Bogusławskiego

Zapraszamy na Piknik pod Wiszącą Skałą→ wg Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz – sceniczną opowieść o wspólnocie kobiet i drogach docierania do tajemnicy.

Przedstawiamy komedię Shakespeare’a w muzycznej odsłonie – opowiadający o krętych drogach miłości Wieczór Trzech Króli→ w realizacji Piotra Cieplaka, gramy ponadczasowy traktat o hipokryzji – Molierowskiego Tartuffe’a→ w reżyserii Jacques’a Lassalle’a.

Zapraszamy na Marię Stuart→ Schillera przygotowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego, historię krwawej walki dwóch kobiet – królowej Anglii i królowej Szkocji.

W repertuarze także dramat romantyczny z zapisanymi w nim trudnymi polskimi wyborami – Mickiewiczowskie Dziady→ w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa oraz Kordian→ Słowackiego w reżyserii Jana Englerta.
 
A na muzyczny spektakl Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, fascynującą teatralną podróż po niezwykłym świecie zapraszamy wszystkie dzieci – także dorosłe!Piotr Grabowski (Major), Anna Seniuk (Ciotunia), Paulina Korthals (Ania). Fot. Krzysztof Bieliński
Piotr Grabowski (Major), Anna Seniuk (Ciotunia), Paulina Korthals (Ania) w Ułanach Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka. Fot. Krzysztof Bieliński


• Scena przy Wierzbowej

Przedstawiamy wyreżyserowany przez Pawła Miśkiewicza, opowiadający o człowieku poszukującym wewnętrznej wolności Zamek→ Franza Kafki.

Zapraszamy na spektakle na podstawie tekstów polskich autorów. Gramy podejmujące tematy miłości i wojennej traumy przedstawienie Jak być kochaną→ Brandysa w reżyserii Leny Frankiewicz oraz odnoszący się do fundamentów naszej cywilizacji Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza w realizacji Wojciecha Farugi.

Przedstawiamy gorzką komedię Rymkiewicza o narodowym mitach – Ułanów→ przygotowanych przez Piotra Cieplaka oraz opowieść o legendarnym mistyfikatorze i poszukiwaniu prawdy – Barona Münchhausena dla dorosłych→ autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki. Przemysław Stippa (Oront), Justyna Kowalska (Celimena), Grzegorz Małecki (Alcest). Fot. Marta Ankiersztejn
Przemysław Stippa (Oront), Justyna Kowalska (Celimena), Grzegorz Małecki (Alcest) w Mizantropie Molière’a w reżyserii Jana Englerta. Fot. Marta Ankiersztejn


• Scena Studio

Zapraszamy na przygotowanego przez Jana Englerta Mizantropa→ Molière’a, w którym mocno wybrzmiewają pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię oraz na młodopolski Śnieg→ Przybyszewskiego zrealizowany przez Annę Gryszkównę, dramat o ludzkich żądzach i nie do końca uświadomionych pragnieniach.

W repertuarze Sceny Studio także spektakle podejmujące tematy twórczych zmagań i artystycznego spełnienia – Twórcy obrazów→ Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego oraz Bergmanowska Sonata jesienna→ przygotowana przez Grzegorza Wiśniewskiego.

Przedstawiamy dramat najnowszy opowiadający o drodze życiowej i dylematach współczesnych trzydziestolatków – Tchnienie→ Macmillana w reżyserii Grzegorza Małeckiego, a dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na pełną śpiewu, koloru i scenicznych metamorfoz Pchłę Szachrajkę→ w realizacji Anny Seniuk.


REPERTUAR – KWIECIEŃ 2023

ZOBACZ REPERTUAR KWIETNIOWY W KALENDARIUM →

Sala Bogusławskiego

Wieczór Trzech Króli→ 1 SO, 2 ND, godz. 19:00

Tartuffe→ 4 WT, 5 ŚR, godz. 19:00

Alicji Kraina Czarów→ 13 CZ, 14 PT, 15 SO, 16 ND, godz. 19:00

Dziady→ 19 ŚR, 20 CZ, godz. 18:30

Maria Stuart→ 22 SO, 23 ND, godz. 19:00

Kordian→ 25 WT, 26 ŚR, godz. 19:00

Piknik pod Wisząca Skałą→ 28 PT, 29 SO, 30 ND, godz. 19:00 

Scena przy Wierzbowej

Zamek→ 1 SO, 2 ND, godz. 19:00

Dekalog→ 5 ŚR, 6 CZ, 12 ŚR, godz. 19:30

Baron Münchhausen dla dorosłych→ 15 SO, 16 ND, godz. 16:00

Jak być kochaną→ 21 PT, 22 SO, 23 ND, godz. 19:30

Ułani→ 28 PT, 29 SO, 30 ND, godz. 19:00

Scena Studio

Pchła Szachrajka→ 1 SO, 2 ND, godz. 12:00

Tchnienie→ 4 WT, 5 ŚR, godz. 19:00

Sonata jesienna→ 13 CZ, 14 PT, 15 SO, 16 ND, godz. 19:30

Śnieg→ 18 WT, 19 ŚR, godz. 19:30

Mizantrop→ 21 PT, godz. 19:00
22 SO, 23 ND, godz. 16:00

Twórcy obrazów→ 29 SO, 30 ND, godz. 16:00

 

Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:

pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664

Kasy Teatru czynne w godzinach:

Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 

 • Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

  Wspólne święto nas wszystkich – ludzi teatru i widzów! Z tej okazji dziękujemy wszystkim tym, dla których teatr jest ważnym miejscem spotkań. Bądźmy razem!

 • ALICJI KRAINA CZARÓW – recenzje

  „Wielka imaginacja. Wielka fantazja. Wielka wyobraźnia”, „piękny spektakl” – recenzje po premierze ALICJI KRAINY CZARÓW wg Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. 

 • Repertuar marzec – maj 2023

  Premiery – w marcu Alicji Kraina Czarów wg Carrolla, a w maju Komediant Bernharda! Ponadto na trzech scenach Teatru wiele tytułów, w tym Księgi Jakubowe.

 • Oferty promocyjne

  Comiesięczne programy TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW (obecnie w ofercie propozycje od marca do maja) oraz inne aktualne promocje. 

 • ZEMSTA NIETOPERZA – odwołane marcowe spektakle

  Z przykrością zawiadamiamy, iż z przyczyn technicznych przedstawienia ZEMSTY NIETOPERZA w dniach 29 i 30 marca zostały odwołane. Przepraszamy. Teatr zwraca pieniądze za bilety. 

 • 15 kwietnia | ALICJI KRAINA... z tłumaczeniem na PJM

  Spektakl Alicji Kraina Czarów w dniu 15 kwietnia przedstawimy z tłumaczeniem na polski język migowy (PJM). Serdecznie zapraszamy!

 • Na wyspach pamięci. Rozmowa ze Sławomirem Narlochem

  „To opowieść o pamięci i fascynującej rzeczywistości pełnej zagadek i paradoksów. Tu i teraz – dziś jest czas na Alicji Krainę Czarów” – mówi Sławomir Narloch, reżyser spektaklu. 

 • MUZYKA TO CZAS

  Przedstawiamy muzyczną zapowiedź Alicji Krainy Czarów! W roli Szalonego Kapelusznika – Paweł Paprocki. 

 • Wskazówki zegara | premiera ALICJI...

  Czy można pamiętać do przodu? Odwrócić czas? Zatrzymać wspomnienia? Alicji Kraina Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha.

 • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

  Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spektakli realizowanych w Teatrze Narodowym.

 • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

  Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

 • Vouchery do Teatru Narodowego

  Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

 • MIZANTROP – recenzje po premierze

  Po premierze Mizantropa Molière’a w reżyserii Jana Englerta – przedstawiamy wybór recenzji. 

 • Niejednoznaczność | Molière w Narodowym

  Pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię – premiera Mizantropa Molière’a odbyła się 10 grudnia na scenie Studio. 

 • Szlachetność i profity. Rozmowa z Janem Englertem

  „Rozkrok między szlachetnością a interesownością, pychą a skromnością – to jest najciekawsze” – mówi Jan Englert, reżyser Mizantropa

 • KSIĘGI JAKUBOWE – wybór recenzji

  Przedstawiamy fragmenty recenzji, które ukazały się po premierze Ksiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary.

 • My z nich | rozmowa z Michałem Zadarą

  „My, współcześni Polacy, jesteśmy spadkobiercami bardzo różnych tradycji, narodowości, praktyk” – mówi Michał Zadara, reżyser Ksiąg Jakubowych.

 • Dziedzictwo | premiera KSIĄG JAKUBOWYCH

  Nasi przodkowie, tożsamość i przyszłość – Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary.

 • DEKALOG – recenzje po premierze

  Przedstawiamy wybór recenzji po premierze Dekalogu Kieślowskiego / Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.  

 • Rozmowa z Wojciechem Farugą o DEKALOGU

  „Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno, są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi reżyser Dekalogu.

 • Po pierwsze człowiek | premiera DEKALOGU

  Wojciech Faruga sięgnął po ikoniczne dzieło polskiego filmu, przemyślane na nowo po ponad trzech dekadach. 

 • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

  Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

 • Solidarni z Ukrainą | Солідарні з Україною

  Zespół Teatru Narodowego solidaryzuje się z Ukraińcami, walczącymi o niepodległość swojej ojczyzny. 

 • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

  Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

 • DEJMEK Raszewskiej z nagrodą PTBT!

  Wydana przez Teatr Narodowy książka Dejmek Magdaleny Raszewskiej otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. 

 • Cykl AKTORZY/SENIORZY

  Teatr Narodowy jest partnerem internetowego projektu Leny Frankiewicz, filmowego cyklu, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego.

 • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

  Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

 • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

  Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

 • Przedstawienia Teatru Narodowego online

  Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

 • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

  Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj