Aktualności

PZU Mecenasem Teatru NarodowegoZ przyjemnością zawiadamiamy, że od listopada 2016 roku i przez cały rok 2017 PZU  jedna z największych instytucji finansowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, obejmuje mecenatem finansowym działalność Teatru Narodowego.

Teatr Narodowy, działający od ponad 250 lat, jest czwartą pod względem starszeństwa sceną narodową Europy. Aktualnie w repertuarze mamy dwadzieścia siedem tytułów prezentowanych na trzech scenach; prowadzimy także cykle wykładów otwartych, organizujemy spotkania i lekcje teatralne. Przedstawienia Teatru Narodowego ogląda rocznie ok. 70 000 widzów. A w roku 2016 nasz Teatr odwiedziło 81 000 widzów.


PZU był Mecenasem Teatru Narodowego przy organizacji Jubileuszu 250-lecia Teatru Narodowego. Jubileuszowe przedsięwzięcia artystyczne, edukacyjne i popularyzatorskie realizowaliśmy w sezonach 2014/2015 i 2015/2016.
Kontynuujemy współpracę: PZU jest wyłącznym branżowym Mecenasem Teatru Narodowego od listopada 2016 roku i przez cały rok 2017.


Ostatnie premiery Teatru to Matka Courage i jej dzieci Bertolta Brechta, z muzyką Paula Dessaua – wielkie widowisko o wojnie, która dotyka wszystkich – spektakl przygotowany przez Michała Zadarę, z Danutą Stenką w roli Matki Courage (premiera w listopadzie 2016) oraz Garderobiany Ronalda Harwooda w reżyserii Adama Sajnuka – sceniczna opowieść o ulotności teatru, o osobistym i artystycznym spełnieniu – z Janem Englertem w roli Sira i Januszem Gajosem w roli garderobianego Normana (premiera w grudniu 2016).


W roku 2017 w przygotowaniu kolejne premiery. Już 11 lutego pierwsze przedstawienie Idioty wg Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Pawła Miśkiewicza na scenie przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego, a w maju 2017 roku na dużej scenie Teatru, w sali Bogusławskiego
Opowieść zimowa Shakespeare’a w inscenizacji Marcina Hycnara.

 

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj