Aktualności

W maju

W repertuarze Idiota Dostojewskiego w reżyserii Pawła Miśkiewicza i piętnaście innych tytułów!
W maju zapraszamy na kolejną premierę – Opowieść zimową Shakespeare’a w scenicznej interpretacji Marcina Hycnara. Bilety na przedstawienia z repertuaru majowego są w sprzedaży od 1 marca.

Karol Pocheć, Ewa Konstancja Bułhak, Przemysław Stippa. Fot. Krzysztof Bieliński• sala Bogusławskiego

Na dużej scenie przedstawiamy wielkie inscenizacje romantyczne: Kordiana Słowackiego w reżyserii Jana Englerta oraz Mickiewiczowskie Dziady przygotowane przez wybitnego litewskiego twórcę, Eimuntasa Nekrošiusa.
W podziemnym przejściu pod Wierzbową (wejście od strony sali Bogusławskiego), gramy jeden z ostatnich spektakli Jerzego Grzegorzewskiego – Duszyczkę na motywach Różewiczowskich poematów. 
Późną wiosną całe rodziny zapraszamy na Królową Śniegu Andersena w inscenizacji Piotra Cieplaka – przedstawienie o wędrówce Gerdy przez wiele baśniowych, nie tylko zimowych krain.

Na zdjęciu: Karol Pocheć, Ewa Konstancja Bułhak, Przemysław Stippa w Królowej Śniegu Andersena w reżyserii Piotra Cieplaka. Fot. Krzysztof Bieliński
Mateusz Rusin (Parfien Siemionowicz Rogożyn), Paweł Tomaszewski (Lew Nikołajewicz Myszkin). Fot. Krzysztof Bieliński • scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Przedstawiamy Idiotę według powieści Dostojewskiego, gęsty od emocji spektakl w reżyserskiej interpretacji Pawła Miśkiewicza.
Gramy klasykę dwudziestowiecznego dramatu: Garderobianego Harwooda w reżyserii Adama Sajnuka, z rolami Jana Englerta (Sir) i Janusza Gajosa (garderobiany Norman), Łysą śpiewaczkę Ionesco przygotowaną przez Macieja Prusa, Kotkę na gorącym blaszanym dachu Williamsa, zrealizowaną przez Grzegorza Chrapkiewicza oraz Białe małżeństwo Różewicza – spektakl w reżyserii Artura Tyszkiewicza.
Dramat najnowszy to Dowód na istnienie drugiego, sceniczny obraz spotkań dwóch wielkich pisarzy: Witolda Gombrowicza i Sławomira Mrożka  sztuka autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki.
Na scenie przy Wierzbowej także doskonały Fredrowski wiersz i świeże, współczesne spojrzenie na twórczość komediopisarza – zapraszamy na Fredraszki w reżyserii Jana Englerta. 

Na zdjęciu: Mateusz Rusin jako Parfien Siemionowicz Rogożyn i Paweł Tomaszewski w roli Lwa Nikołajewicza Myszkina w Idiocie wg Dostojewskiego w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Fot. Krzysztof Bieliński


Janusz Gajos. Fot. Krzysztof Bieliński• scena Studio

W kameralnych wnętrzach małej sceny Teatru gramy psychologiczny thriller W mrocznym mrocznym domu współczesnego dramatopisarza Neila LaBute’a w reżyserii Grażyny Kani, a także dramat Mishimy Madame de Sade, przygotowany przez Macieja Prusa.
Janusz Gajos występuje w monodramie Msza za miasto Arras na motywach powieści Andrzeja Szczypiorskiego.
Dzieci i ich opiekunów zapraszamy do zabawy przy rozśpiewanej Pchle Szachrajce Brzechwy – przedstawienie do muzyki Macieja Małeckiego wyreżyserowała Anna Seniuk.

Na zdjęciu: Janusz Gajos w monodramie Msza za miasto Arras wg Szczypiorskiego. Fot. Krzysztof Bieliński


Bilety na przedstawienia z repertuaru majowego są w sprzedaży od 1 marca.

Zobacz repertuar majowy w kalendarium →

UWAGA: Uczestniczymy w trzeciej edycji Dnia Teatru Publicznego w Polsce – akcji Bilet za grosze. 20 maja, o godz. 16:00 zapraszamy na Łysą śpiewaczkę Ionesco w reżyserii Macieja Prusa, na scenie przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona 13 maja. Więcej szczegółów: Dzień Teatru Publicznego →

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj