Aktualności

Janusz Gajos laureatem Tarnowskiej Nagrody Filmowej za całokształt twórczości

Janusz Gajos. Fot. Krzysztof Bieliński

Janusz Gajos został laureatem Nagrody za całokształt twórczości i wkład w polską kinematografię przyznawanej rokrocznie przez Kapitułę Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
Artysta odbierze statuetkę „Wędrowca” 23 kwietnia w Teatrze im. Ludwika Solskiego po przedstawieniu monodramu Msza za miasto Arras wg powieści Andrzeja Szczypiorskiego.

Organizowana cyklicznie od 1987 roku Tarnowska Nagroda Filmowa  ma na celu promowanie i upowszechnianie dorobku polskiej sztuki filmowej. W tym roku Nagroda za całokształt twórczości zostanie wręczona przez organizatora festiwalu – Tarnowskie Centrum Kultury już po raz dwunasty.

Z tej okazji, imprezą towarzyszącą 31 edycji festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa będzie pokaz Mszy za Miasto Arras – monodramu, w którym Janusz Gajos stworzył przejmującą kreację. Ceremonia wręczenia Nagrody TNF nastąpi po spektaklu. 

Janusz Gajos ma w swoim dorobku ponad trzysta ról w teatrze, filmie i w teatrze telewizji. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami teatralnymi i filmowymi. Od 2003 roku jest w zespole Teatru Narodowego. Obecnie, aktora można oglądać na narodowej scenie w Kotce na gorącym blaszanym dachu Tennessee Williamsa w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, Udręce życia Hanocha Levina w inscenizacji Jana Englerta, w Mszy za Miasto Arras wg powieści Andrzeja Szczypiorskiego, a ostatnio w Garderobianym Ronalda Harwooda przygotowanym przez Adama Sajnuka.

Na zdjęciu: Janusz Gajos w Mszy za miasto Arras wg Andrzeja Szczypiorskiego, premiera w Teatrze Narodowym 21 maja 2015. Fot. Krzysztof Bieliński

Biogram Janusza Gajosa →

Strona spektaklu Msza za miasto Arras

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj