Aktualności

W październiku na scenach

Prapremiera polska dramatu Nikt Hanocha Levina w reżyserii Artura Tyszkiewicza (bilety w sprzedaży od 24 sierpnia).
W październiku przed nami także jubileusze – po raz 50. zagramy Iwonę, księżniczkę Burgunda, a po raz 100. Mszę za miasto Arras oraz W mrocznym mrocznym domu!
Bilety na przedstawienia z repertuaru październikowego w sprzedaży od 23 sierpnia.

 sala Bogusławskiego

W październiku gramy aż dziewięć tytułów na dużej scenie, a w podziemiach Teatru, pod Wierzbową – Duszyczkę na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza, jedno z ostatnich przedstawień Jerzego Grzegorzewskiego (wejście na spektakl od strony sali Bogusławskiego).
Przedstawiamy wielkie inscenizacje repertuaru romantycznego: Mickiewiczowskie Dziady przygotowane przez Eimuntasa Nekrošiusa oraz Kordiana Słowackiego w reżyserii Jana Englerta.
Scena zbiorowa. Fot. Krzysztof BielińskiGramy Fredrowskie Śluby panieńskie o wciągających i dwuznacznych miłosnych grach, przedstawienie Jana Englerta oraz przewrotną, groteskową Iwonę, księżniczkę Burgunda Gombrowicza w realizacji Agnieszki Glińskiej.
W repertuarze także widowiskowa, opowiadająca o ludzkich obsesjach i lękach Opowieść zimowa Shakespeare’a przygotowana przez Marcina Hycnara. I literatura francuska: o ludziach uwikłanych w mechanizmy historii opowiada Królowa Margot Dumasa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, a śmiech i zadumę wywołuje ponadczasowa, krewka satyra – Molierowski Tartuffe, spektakl Jacquesa Lassalle’a.
Zapraszamy także na współczesną tragikomedię Udrękę życia Levina przygotowaną przez Jana Englerta oraz na wędrówkę przez wiele baśniowych światów w przedstawieniu dla całych rodzin – Królowej Śniegu Andersena w inscenizacji Piotra Cieplaka.

Na zdjęciu: scena zbiorowa w Iwonie, księżniczce Burgunda Witolda Gombrowicza w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Fot. Krzysztof Bieliński

Cezary Kosiński (Sławomir Mrożek), Kamilla Baar-Kochańska (Rita Labrosse), Jan Englert (Witold Gombrowicz). Fot. Andrzej Wencel scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Na scenie przy Wierzbowej przedstawiamy dramat współczesny. Przed nami, 21 października polska prapremiera melancholijnej komedii Hanocha Levina Nikt w reżyserii Artura Tyszkiewicza. Zapraszamy także na Garderobianego Harwooda z rolami Jana Englerta i Janusza Gajosa – spektakl w reżyserii Adama Sajnuka odkrywa zakulisowy świat, opowiada o ulotności teatru. Klasyka polskiej dramaturgii to Tango w drapieżnej interpretacji Jerzego Jarockiego oraz polski dramat najnowszy – Dowód na istnienie drugiego autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki ukazujący sugestywne portrety artystów – Witolda Gombrowicza i Sławomira Mrożka.

Na zdjęciu: Cezary Kosiński (Sławomir Mrożek), Kamilla Baar-Kochańska (Rita Labrosse), Jan Englert (Witold Gombrowicz) w Dowodzie na istnienie drugiego autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki. Fot. Andrzej Wencel

 scena Studio

Grzegorz Małecki (Terry), Milena Suszyńska (Jennifer). Fot. Andrzej Wencel

Zapraszamy na burzliwe spotkanie artystów w Twórcach obrazów Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego, który w biografiach autentycznych postaci odnajduje groźne demony oraz na poruszający monodram w wykonaniu Janusza Gajosa – Mszę za miasto Arras na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego.
Przedstawiamy dramat o kobietach, na życie których miał wpływ legendarny immoralista, markiz de Sade – Madame de Sade Mishimy w reżyserii Macieja Prusa, a także zrealizowany przez Grażynę Kanię mocny psychologiczny thriller W mrocznym mrocznym domu współczesnego amerykańskiego dramatopisarza Neila LaBute’a.
W repertuarze mamy też spektakle muzyczne: przygotowany przez Marcina Przybylskiego Fortepian pijany z frapującymi utworami Toma Waitsa, a dla dzieci pełną barw i humoru Pchłę Szachrajkę Brzechwy do muzyki Macieja Małeckiego, w reżyserii Anny Seniuk.

Na zdjęciu: Grzegorz Małecki (Terry), Milena Suszyńska (Jennifer) w spektaklu W mrocznym mrocznym domu Neila LaBute’a w reżyserii Grażyny Kani. Fot. Andrzej Wencel

 Zobacz repertuat październikowy w kalenadarium →

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj