Aktualności

PZU Mecenasem Teatru NarodowegoOd listopada 2016 roku i przez cały rok 2017 PZU, jedna z największych instytucji finansowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej jest mecenasem finansowym działalności Teatru Narodowego.

Teatr Narodowy, działający od ponad 250 lat, jest czwartą pod względem starszeństwa sceną narodową Europy. Aktualnie w repertuarze mamy dwadzieścia siedem tytułów prezentowanych na trzech scenach; prowadzimy także cykle wykładów otwartych, organizujemy spotkania i lekcje teatralne. Przedstawienia Teatru Narodowego ogląda rocznie ok. 70 000 widzów. A w roku 2016 nasz Teatr odwiedziło 81 000 widzów.


PZU był Mecenasem Teatru Narodowego przy organizacji Jubileuszu 250-lecia Teatru Narodowego. Jubileuszowe przedsięwzięcia artystyczne, edukacyjne i popularyzatorskie realizowaliśmy w sezonach 2014/2015 i 2015/2016.
Kontynuujemy współpracę: PZU jest wyłącznym branżowym Mecenasem Teatru Narodowego od listopada 2016 roku i przez cały rok 2017.


Premiery Teatru w ostatnich miesiącach 2016 roku to Matka Courage i jej dzieci Bertolta Brechta, z muzyką Paula Dessaua – wielkie widowisko o wojnie, która dotyka wszystkich – spektakl przygotowany przez Michała Zadarę, z Danutą Stenką w roli Matki Courage (premiera w listopadzie 2016) oraz Garderobiany Ronalda Harwooda w reżyserii Adama Sajnuka – sceniczna opowieść o ulotności teatru, o osobistym i artystycznym spełnieniu – z Janem Englertem w roli Sira i Januszem Gajosem w roli garderobianego Normana (premiera w grudniu 2016).


W roku 2017 przygotowaliśmy kolejne premiery Idiotę wg Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Pawła Miśkiewicza, sceniczną opowieść o poszukiwaniu dobra w świecie naznaczonym perspektywą ostateczności (premiera w lutym 2017) oraz
Opowieść zimową Shakespeare’a w inscenizacji Marcina Hycnara wielkie teatralne przedsięwzięcie, w którym mocno wybrzmiały pytania o konsekwencje ludzkich czynów i możliwość przebaczenia (premiera w maju 2017).

Przed nami, w sezonie 2017/2018 kolejne premiery już we wrześniu Twórcy obrazów Pera Olova Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego z Anną Seniuk w roli szwedzkiej pisarki-noblistki Selmy Lagerlöf. Artur Tyszkiewicz pracuje nad dramatem Hanocha Levina Nikt (premiera w październiku 2017), a Piotr Cieplak nad przedstawieniem Elementarz wg scenariusza napisanego przez Barbarę Klicką i reżysera (premiera w grudniu 2017).

 

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj