Aktualności

DOM DEVELOPMENT S.A. Sponsorem Głównym Teatru Narodowego

Od końca listopada 2016 roku oraz przez cały rok 2017  działalność Teatru Narodowego jako Sponsor Główny wspiera DOM DEVELOPMENT S.A., lider warszawskiego rynku mieszkaniowego i wiodący deweloper w Polsce.

Teatr Narodowy, działający od ponad 250 lat, jest czwartą pod względem starszeństwa sceną narodową Europy. Aktualnie w repertuarze mamy dwadzieścia osiem tytułów prezentowanych na trzech scenach; organizujemy spotkania i lekcje teatralne. Przedstawienia Teatru Narodowego ogląda rocznie ok. 70 000 widzów. A w roku 2016 nasz Teatr odwiedziło 81 000 widzów.

DOM DEVELOPMENT S.A. jest wyłącznym branżowym Sponsorem Teatru Narodowego od końca listopada 2016 i przez cały rok 2017.

W grudniu 2016 roku odbyła się premiera Garderobianego Ronalda Harwooda w reżyserii Adama Sajnuka – sceniczna opowieść o ulotności teatru, o osobistym i artystycznym spełnieniu – z Janem Englertem w roli Sira i Januszem Gajosem w roli garderobianego Normana.

W roku 2017 przygotowaliśmy kolejne premiery – Idiotę wg Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Pawła Miśkiewicza, sceniczną opowieść o poszukiwaniu dobra w świecie naznaczonym perspektywą ostateczności (premiera w lutym 2017) oraz Opowieść zimową Shakespeare’a w inscenizacji Marcina Hycnara – wielkie teatralne przedsięwzięcie, w którym mocno wybrzmiały pytania o konsekwencje ludzkich czynów i możliwość przebaczenia (premiera w maju 2017).

W nowym sezonie 2017/2018, we wrześniu pokazaliśmy po raz pierwszy Twórców obrazów Pera Olova Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego, kameralny spektakl o istocie tworzenia i odpowiedzialności w sztuce z Anną Seniuk w roli szwedzkiej pisarki-noblistki Selmy Lagerlöf.
Przed nami kolejne dwie premiery. Artur Tyszkiewicz pracuje nad tragikomedią Hanocha Levina Nikt (prapremiera polska w październiku 2017); w głównej roli Chefeca wystąpi Mariusz Benoit. Piotr Cieplak przygotowuje przedstawienie Elementarz według poetyckiego tekstu Barbary Klickiej (prapremiera w grudniu 2017).

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj