Aktualności

Listopad w Teatrze Narodowym

W repertuarze wielkie inscenizacje, wśród nich Szekspirowska Opowieść zimowa w reżyserii Marcina Hycnara oraz najnowsza premiera Nikt – tragikomedia Hanocha Levina przygotowana przez Artura Tyszkiewicza. Bilety na spektakle z repertuaru listopadowego w sprzedaży od 29 września.

 sala Bogusławskiego

Oskar Hamerski, Kacper Matula, Łukasz Borkowski, Jarosław Gajewski, Patrycja Soliman, Justyna Kowalska, Karol Dziuba, Paweł Paprocki, Bartłomiej Bobrowski, Adrian Zaremba, Robert Jarociński. Fot. Bartek Warzecha

Na dużej scenie wielkie teatralne widowiska. 
Opowieść zimowa Shakespeare’a w reżyserii Marcina Hycnara – z intrygującą scenografią, śpiewem, tańcem, muzyką na żywo. Ponadczasowa opowieść o demonicznym obłudniku – Molierowski Tartuffe, realizacja Jacquesa Lassalle’a.
Polskie dramaty w inscenizacjach Jana Englerta: Kordian Słowackiego i Fredrowskie Śluby panieńskie, a także błyskotliwa, groteskowa Iwona, księżniczka Burgunda przygotowana przez Agnieszkę Glińską.
Całym rodzinom proponujemy piękną, refleksyjną Królową Śniegu Andersena – wielobarwną baśń w scenicznej interpretacji Piotra Cieplaka, ze scenografią Andrzeja Witkowskiego i muzyką Jana Duszyńskiego.
Zapraszamy również na jedno z ostatnich przedstawień Jerzego Grzegorzewskiego – Duszyczkę na motywach poematów Tadeusza Różewicza (spektakl gramy w niecodziennej przestrzeni, w podziemiach Teatru – pod Wierzbową; wejście od strony sali Bogusławskiego).

Na zdjęciu: w Opowieści zimowej w reżyserii Marcina Hycnara – centralnie: Patrycja Soliman (Hermiona), Justyna Kowalska (Paulina) oraz Oskar Hamerski, Kacper Matula, Łukasz Borkowski, Jarosław Gajewski, Karol Dziuba, Paweł Paprocki, Bartłomiej Bobrowski, Adrian Zaremba, Robert Jarociński. Fot. Bartek Warzecha

 scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Na pierwszym planie: Patrycja Soliman (Lidka). Fot. Krzysztof Bieliński

Na scenie przy Wierzbowej 19 listopada niecodzienne wydarzenie – czytanie Ćwiczeń pamięci Erwina Axera. Zebrane w czterech tomach Ćwiczenia pamięci wybitnego reżysera teatralnego to na poły autobiograficzne opowiadania o ludziach, miejscach, rzeczach i zdarzeniach, pisane z dystansem i autoironią.
Zapraszamy na dramat XX-wieczny. Przedstawiamy Garderobianego Harwooda w reżyserii Adama Sajnuka z Janem Englertem w roli Sira i Januszem Gajosem w roli garderobianego Normana, a także  obrazującą rodzinny krach Kotkę na gorącym blaszanym dachu Williamsa przygotowaną przez Grzegorza Chrapkiewicza.
W repertuarze mamy pełną humoru i gorzkiej refleksji nad człowiekiem tragikomedię Hanocha Levina Nikt w reżyserii Artura Tyszkiewicza z Mariuszem Benoit w roli tytułowej.
Gramy frapującą sceniczną adaptację Idioty Dostojewskiego w reżyserii Pawła Miśkiewicza.
Na Wierzbowej również spektakle na podstawie tekstów polskich autorów. Zapraszamy na Pożegnania na podstawie powieści Dygata w inscenizacji Agnieszki Glińskiej, opowiadające o polskich pokoleniowych zmaganiach oraz na dramat najnowszy – Dowód na istnienie drugiego autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki z Janem Englertem w roli Gombrowicza i Cezarym Kosińskim, który wciela się w postać Sławomira Mrożka.

Na zdjęciu: w Pożegnaniach w reżyserii Agnieszki Glińskiej – na pierwszym planie: Patrycja Soliman (Lidka). Fot. Krzysztof Bieliński

 scena Studio

Marta Wągrocka (Tora Teje), Anna Seniuk (Selma Lagerlöf). Fot. Yato Photography

W kameralnej przestrzeni sceny Studio gramy przejmujący monodram Janusza Gajosa – Mszę za miasto Arras na podstawie powieści Andrzeja Szczypiorskiego.
Przedstawiamy dramaty, w których ujawniają się skomplikowane psychologiczne mechanizmy: Madame de Sade Mishimy, realizację Macieja Prusa, który za reżyserię tego spektaklu został ostatnio uhonorowany Nagrodą im. Norwida, Twórców obrazów Enquista przygotowanych przez Artura Urbańskiego z Anną Seniuk w roli Selmy Lagerlöf oraz współczesny dramat wstrząsu i trwogi W mrocznym mrocznym domu LaBute’a w reżyserii Grażyny Kani.
Zapraszamy również na muzyczne przedstawienie Marcina Przybylskiego – Fortepian pijany, w którym utwory Toma Waitsa wybrzmiewają w zaskakujących, świeżych interpretacjach.

Na zdjęciu: w Twórcach obrazów w reżyserii Artura Urbańskiego – Marta Wągrocka (Tora Teje), Anna Seniuk (Selma Lagerlöf). Fot. Yato Photography

Zobacz repertuar listopadowy w kalendarium →

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj