Aktualności

Świąteczne prezenty z księgarni Teatru Narodowego

Książka w prezencie jest zawsze dobrym wyborem. 

W naszej księgarni internetowej proponujemy ciekawe publikacje poświęcone dziejom teatru, jego twórcom oraz problematyce teatralnej. Miłośnikom historii szczególnie polecamy kolejne tomy bogato ilustrowanych Dziejów Teatru Narodowego, o których Tomasz Kubikowski, redaktor serii, mówi:  „Książki te przynoszą rewelacyjne ustalenia, zmieniające potoczne wyobrażenia na temat kształtu Sceny Narodowej w różnych czasach”.

Wśród naszych propozycji ważne miejsce zajmują Rozmowy z Erwinem Axerem
W publikacji znajdziemy autobiograficzne rozmowy z artystą, zapis jego spotkań z innymi reżyserami teatralnymi, m.in. Peterem Steinem, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim, a także wywiady przeprowadzone u schyłku pracy twórczej Axera.  

Wiele z naszych propozycji wydawniczych można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Tomy z cieszącej się popularnością wśród czytelników serii Wykłady otwarte są w cenie 2 zł!

Zapraszamy!


Księgarnia internetowa Teatru Narodowego →Ilustracja: okładka książki Trudne lata. Teatr warszawski 1815-1868 Haliny Waszkiel z serii Dzieje Teatru Narodowego. Jest to pierwsza monografia najmniej znanego okresu dziejów Teatru Narodowego – czasów, w których musiał odnaleźć się po upadku państwa, stracił swą nazwę, zyskał nowy budynek, próbował działać w warunkach policyjnego terroru, wspierać powstanie i przetrwać jego upadek. 
Książka zyskała duże uznanie – Sekcja Krytyków Teatralnych Polskiego Ośrodka ITI nagrodziła ją tytułem Teatralnej Książki Roku 2015 za nowatorskie przedstawienie dziejów warszawskiego teatru międzypowstaniowego, rewizje dotychczasowych opinii na ten temat i nakreślenie obrazu kształtowania się potężnego koncernu teatralnego Teatrów Warszawskich. Natomiast członkowie Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych nominowali ją do Nagrody PTBT za najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze, widowiskach i innych sztukach performatywnych wydaną w roku 2015.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj