Aktualności

W styczniu na scenach

Od ponadczasowej klasyki – Molierowskiego Tartuffe’a, po współczesny groteskowy dramat Levina Nikt. Gramy osiemnaście tytułów!
Bilety na przedstawienia z repertuaru styczniowego w sprzedaży od 7 listopada.

Danuta Stenka (Elmira), Wojciech Malajkat (Tartuffe). Fot. Stefan Okołowicz


 sala Bogusławskiego

Na dużej scenie Teatru ponadczasowa klasyka – ironiczny i srogi w diagnozach Molierowski Tartuffe w inscenizacji Jacquesa Lassalle’a. 

Zapraszamy na widowiskową, opowiadającą o konsekwencjach ludzkich czynów Opowieść zimową Shakespeare’a w reżyserii Marcina Hycnara i na intrygujący Elementarz Barbary Klickiej w reżyserii Piotra Cieplaka, przedstawienie, które łączy surrealistyczny humor z poważną refleksją nad aktualnym znaczeniem słów. 

W repertuarze również spektakl dla całych rodzin – ukazująca różne oblicza świata, mądra i wzruszająca Królowa Śniegu Andersena w inscenizacji Cieplaka.

Przedstawiamy komiczną i tragiczną zarazem Udrękę życia Hanocha Levina, przygotowaną przez Jana Englerta. A w podziemiach Teatru, pod Wierzbową (wejście od strony sali Bogusławskiego) pokazujemy poetycki spektakl o sumowaniu życia, rozliczeniu z męskością – Duszyczkę na motywach poematów Różewicza, jedną z ostatnich realizacji Jerzego Grzegorzewskiego.Na zdjęciu: scena z przedstawienia Tartuffe – Danuta Stenka (Elmira), Wojciech Malajkat (Tartuffe). Fot. Stefan Okołowicz scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Ewa Konstancja Bułhak (Klemensea), Mariusz Benoit (Chefec). Fot. Yato Photography


Groteskowa forma, śmiałe aktorstwo, opowieść o ludzkim okrucieństwie – zapraszamy na spektakl Nikt Levina w reżyserii Artura Tyszkiewicza. 

Przedstawiamy dramat rodzinnego zakłamania – Kotkę na gorącym blaszanym dachu Williamsa w scenicznej interpretacji Grzegorza Chrapkiewicza, a także Garderobianego Harwooda w reżyserii Adama Sajnuka – spektakl o możliwościach artystycznego spełnienia i międzyludzkich grach.

W repertuarze również inny klasyczny dramat XX-wieczny – Łysa śpiewaczka Ionesco, przygotowany przez Macieja Prusa spektakl teatru absurdu o języku, który nie potrafi wyrażać myśli ani uczuć.

Ze sceny na Wierzbowej popłynie znakomity Fredrowski wiersz i padną proste a jednocześnie wstrząsające słowa, jakie w powieści Dostojewskiego wypowiada książę Myszkin  zapraszamy na wyreżyserowane przez Jana Englerta Fredraszki  skomponowane z wielu utworów naszego znakomitego komediopisarza oraz na przenikliwą sceniczną adaptację Idioty przygotowaną przez Pawła Miśkiewicza.


Na zdjęciu: scena z przedstawienia Nikt – Ewa Konstancja Bułhak (Klemensea), Mariusz Benoit (Chefec). Fot. Yato PhotographyBeata Ścibakówna (Hrabina de Saint-Fond), Dominika Kluźniak (Renée – markiza de Sade). Fot. Tomasz Urbanek / East News

 scena Studio

W kameralnym wnętrzu sceny Studio Janusz Gajos składa raport o dzisiejszej ludzkiej kondycji w monodramie Msza za miasto Arras wg powieści Szczypiorskiego.

W reżyserowanych przez Artura Urbańskiego Twórcach obrazów Enquista – sztuce opartej na biografiach autentycznych postaci szwedzkiej literatury i filmu – obserwujemy burzliwe zmagania artystów.
W kunsztownym dramacie Yukio Mishimy Madame de Sade inscenizowanym przez Macieja Prusa przyglądamy się kobietom, na których swoje piętno odcisnął osławiony immoralista Markiz de Sade.
W repertuarze także dramat najnowszy – mocny aktorskim wyrazem psychologiczny thriller W mrocznym mrocznym domu Neila LaBute’a przygotowany przez Grażynę Kanię.
Zapraszamy na przedstawienia muzyczne. Gramy rozwibrowany śpiewem i emocjami Fortepian pijany z utworami Toma Waitsa w reżyserii Marcina Przybylskiego, a dla dzieci pełną humoru i barw Pchłę Szachrajkę Brzechwy z muzyką Macieja Małeckiego, w inscenizacji Anny Seniuk.

Na zdjęciu: scena z przedstawienia Madame de Sade – Beata Ścibakówna (Hrabina de Saint-Fond), Dominika Kluźniak (Renée – markiza de Sade). Fot. Tomasz Urbanek / East News

Zobacz repertuar styczniowy w kalendarium →

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj