Aktualności
Repertuar październikowy
03/06/2024
Na dużej scenie Teatru premiera Fausta→ Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi. Wśród wielu tytułów repertuaru październikowego – Mickiewiczowskie Dziady→ w inscenizacji Eimuntasa Nekrošiusa, Gra snów→ Strindberga przygotowana przez Sławomira Narlocha oraz Twórcy obrazów→ Enquista w realizacji Artura Urbańskiego.
ZOBACZ REPERTUAR PAŹDZIERNIKOWY W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →
COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →
Scena zbiorowa, na pierwszym planie: Joanna Gryga (Zosia) w Dziadach Adma Mickiewicza w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa. Fot. Krzysztof Bieliński
• Sala Bogusławskiego
Lustro podstawione całej europejskiej kulturze i jedno z jej największych arcydzieł – zapraszamy na premierę Fausta→ Goethego w reżyserii Wojciecha Farugi.
Przedstawiamy inscenizacje w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego – Marię Stuart→ Schillera, wielki dramat polityczny o zaciekłym pojedynku dwóch królowych i Szekspirowskiego Króla Leara→, przenikliwą diagnozę ludzkiej natury i rozpadającego się świata.
Na dużej scenie Teatru także wielki polski dramat romantyczny – przedstawiające tragizm jednostki w wymiarze egzystencjalnym i narodowym Dziady→ Mickiewicza w scenicznej interpretacji litewskiego mistrza teatru, Eimuntasa Nekrošiusa.
Henryk Simon (Aktor), Grzegorz Kwiecień (Anioł), Malwina Laska-Eichmann (Aktorka), Piotr Kramer (Aktor), Anna Ułas (Brzydka Edyta), Ewa Bukała (Córka Indry), Anna Lobedan (Diabeł) w Grze snów Augusta Strindberga. Fot. Marta Ankiersztejn
• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego
Przedstawiamy zrealizowaną przez Sławomira Narlocha Grę snów→, wizyjną sztukę Strindberga o ludzkiej wędrówce przez życie, w której nadzieja przeplata się z cierpieniem, a smutek ze śmiesznością oraz dramat von Horvátha o świecie w momencie przesilenia i drobnomieszczańskiej mentalności – Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.
Gramy podejmujący tematy miłości i wojennej traumy spektakl Jak być kochaną→ Brandysa w reżyserii Leny Frankiewicz oraz odnoszący się do fundamentów naszej cywilizacji Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza w realizacji Wojciecha Farugi.
Przedstawiamy Komedianta→ Bernharda w realizacji Andrzeja Domalika, rzecz o rozczarowaniach i absurdach egzystencji oraz o życiu, które przenika teatr.
W repertuarze także dramaty, które swoje prapremiery miały w Narodowym i zostały wyreżyserowane przez ich autorów – Skóra węża→ Urbańskiego, opowieść o legendzie teatru, Bertoldzie Brechcie i jego związkach z kobietami oraz Baron Münchhausen dla dorosłych→ Wojtyszki – historia poszukującego prawdy wytrawnego mistyfikatora.
Marta Wągrocka (Tora Teje), Anna Seniuk (Selma Lagerlöf) w Twórcach obrazów Pera Olova Enquista w reżyserii Artura Urbańskiego. Fot. Yato Photography
• Scena Studio
Zapraszamy na Molierowskiego Mizantropa→ w reżyserii Jana Englerta, ponadczasowy traktat o egoizmie, empatii i sensie mizantropii.
Przedstawiamy poruszający intymny dramat rodzinny – Bergmanowską Sonatę jesienną→ w interpretacji Grzegorza Wiśniewskiego oraz przygotowany przez Artura Urbańskiego spektakl o odpowiedzialności w sztuce – Twórców obrazów→ Enquista.
W repertuarze Sceny Studio także dramaty najnowsze – Feblik→ Maciejewskiej w reżyserii Leny Frankiewicz, rozgrywająca się w magicznej niby-wiejskiej rzeczywistości sztuka o dojrzewaniu w dusznej społeczności oraz Tchnienie→ Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego, opowieść o miłości dwójki młodych ludzi i ich życiowych dylematach w zglobalizowanym świecie.
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 604, 22 69 20 664
Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00
Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem
Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl
Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl
Repertuar może ulec zmianie.