Aktualności

Maj w Teatrze Narodowym

Zapraszamy na premierę Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.
Wśród wielu tytułów Baron Münchhausen dla dorosłych→ Wojtyszki oraz przedstawienia muzyczne – Szekspirowski Wieczór Trzech Króli→ w inscenizacji Piotra Cieplaka, Zemsta nietoperza→ Straussa przygotowana przez Michała Zadarę, a dla dzieci i dorosłych – Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla w realizacji Sławomira Narlocha. 

ZOBACZ REPERTUAR MAJOWY W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW | AKTUALNE OFERTY PROMOCYJNE →



• Sala Bogusławskiego

Joanna Kwiatkowska-Zduń (Maria), Paweł Paprocki (Chór Lowelasów), Bartłomiej Bobrowski (Sir Tobiasz), Jakub Gawlik (Chór Lowelasów), Cezary Kosiński (Błazen), Hubert Paszkiewicz (Chór Lowelasów), Wiktoria Gorodeckaja (Oliwia).  Fot. Krzysztof Bieliński
Joanna Kwiatkowska-Zduń (Maria), Paweł Paprocki (Chór Lowelasów), Bartłomiej Bobrowski (Sir Tobiasz), Jakub Gawlik (Chór Lowelasów), Cezary Kosiński (Błazen), Hubert Paszkiewicz (Chór Lowelasów), Wiktoria Gorodeckaja (Oliwia) w Wieczorze Trzech Króli Williama Shakespeare’a w reżyserii Piotra Cieplaka. Fot. Krzysztof Bieliński

Gramy przedstawienia muzyczne: komedię o wielu odcieniach miłości, czyli Szekspirowski Wieczór Trzech Króli→ w inscenizacji Piotra Cieplaka oraz operetkę wszech czasów w nowoczesnej odsłonie – Zemstę nietoperza→ Straussa przygotowaną przez Michała Zadarę. Młodych widzów i dorosłych zapraszamy na podróż do czasów dzieciństwa i rzeczywistości pełnej niespodzianek i paradoksów – Alicji Krainę Czarów→ wg Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha.

Przedstawiamy dramat opowiadający o namiętnościach i mechanizmach władzy – Schillerowską Marię Stuart→ w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego i przyglądającego się trudnym losom Polaków Kordiana→ Słowackiego w inscenizacji Jana Englerta.

Pokazujemy dzieło Noblistki, sceniczną opowieść o naszej tożsamości i wielokulturowym dziedzictwie – Księgi Jakubowe→ Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary. 


• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

Jan Englert (Baron Münchhausen), Ireneusz Czop (Henryk Kramer). Fot. Krzysztof Bieliński
Jan Englert (Baron Münchhausen), Ireneusz Czop (Henryk Kramer) w Baronie Münchhausenie dla dorosłych autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki. Fot. Krzysztof Bieliński

13 maja zapraszamy na premierę dramatu o sztuce teatru, zgorzknieniu i pułapkach egzystencji – Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.

Przedstawiamy Ibsenowską Heddę Gabler→ przygotowaną przez Kubę Kowalskiego, spektakl o potrzebie występowania przeciwko mieszczańskim konwenansom i pragnieniu wolności.

W repertuarze Sceny przy Wierzbowej także spektakle na podstawie tekstów polskich autorów – opowiadający o fundamencie cywilizacji Dekalog→ Kieślowskiego i Piesiewicza zrealizowany przez Wojciecha Farugę oraz mierzący się z legendą słynnego mistyfikatora Baron Münchhausen dla dorosłych→ napisany i wyreżyserowany przez Macieja Wojtyszkę. 


• Scena Studio

Oskar Hamerski (Tadeusz), Marta Wągrocka (Siostra/Makryna), Dominika Kluźniak (Bronka).  Fot. Krzysztof Bieliński
Oskar Hamerski (Tadeusz), Marta Wągrocka (Siostra/Makryna), Dominika Kluźniak (Bronka) w Śniegu Stanisława Przybyszewskiego w reżyserii Anny Gryszkówny. Fot. Krzysztof Bieliński


W kameralnym wnętrzu Sceny Studio przedstawiamy przygotowanego przez Jana Englerta Mizantropa→ Molière’a, w którym padają pytania o wewnętrzną niezależność i empatię, a także o egoizm i hipokryzję.

Zapraszamy na Śnieg→ Przybyszewskiego; młodopolską sztukę o uwikłaniu w namiętności i pragnienia w scenicznej interpretacji Anny Gryszkówny oraz na przenikliwą psychodramę i jednocześnie intymny dramat rodzinny – Sonatę jesienną→ Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Przedstawiamy dramat najnowszy – Tchnienie→ Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego, sztukę o dojrzewaniu do pierwszych ważnych życiowych decyzji.  

Dla najmłodszych i ich opiekunów gramy Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk, kolorową opowieść o harcach słynnej psotnicy. 




REPERTUAR MAJ 2013

ZOBACZ REPERTUAR MAJOWY W KALENDARIUM, BILETY ONLINE →

Sala Bogusławskiego

Wieczór Trzech Króli→ 6 SO, godz. 16:00
7 ND, godz. 19:00

Ostry dyżur poetycki→ 7 ND, godz. 12:00

Zemsta nietoperza→ 10 ŚR, 11 CZ, godz. 19:00

Maria Stuart→ 13 SO, 14 ND, godz. 19:00

Alicji Kraina Czarów→ 18 CZ, 19 PT, 20 SO, 21 ND, godz. 19:00

Kordian→ 24 ŚR, 25 CZ, godz. 19:00

Księgi Jakubowe→ 27 SO, 28 ND, 30 WT, godz. 19:00

Scena przy Wierzbowej

Komediant→ 13 SO, godz. 19:30 | PREMIERA
14 ND, 16 WT, 17 ŚR, godz. 19:30 

Dekalog→ 20 SO, 21 ND, 23 WT, godz. 19:00

Baron Münchhausen dla dorosłych→ 26 PT, 27 SO, 28 ND, godz. 19:00

Hedda Gabler→ 31 ŚR, godz. 19:30

Scena Studio

Tchnienie→ 4 CZ, 5 PT, godz. 19:30

Śnieg→ 7 ND, godz. 16:00
9 WT, godz. 19:30

Mizantrop→ 12 PT, godz. 19:00
13 SO, 14 ND, godz. 16:00
16 WT, godz. 19:00

Sonata jesienna→ 19 PT, 20 SO, 21 ND, 23 WT, godz. 19:30

Pchła Szachrajka→ 27 SO, 28 ND, godz. 12:00

Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:


pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664

Kasy Teatru czynne w godzinach:

Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →


  • Kasy i rezerwacja telefoniczna w dniu 8 czerwca

    Uprzejmie informujemy, że 8 czerwca, w dniu święta Bożego Ciała kasy oraz telefoniczna rezerwacja biletów są nieczynne.

  • Repertuar czerwiec – październik 2023

    Na trzech scenach Teatru wiele tytułów, w tym Maria Stuart Schillera, Dekalog Kieślowskiego i Piesiewicza oraz Śnieg Przybyszewskiego.

  • Oferty promocyjne

    Bilety dla seniorów i studentów w cenie od 30 do 50 zł w ramach programów TEATR DLA SENIORÓW. TEATR DLA STUDENTÓW / oferty od czerwca do końca października. 

  • „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” – finał projektu

    1 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Buty! Pokazy zwieńczyły 2. edycję projektu edukacyjnego „KLASA TN. Pierwszy dzwonek”. 

  • KILKA DZIEWCZYN – pożegnanie z tytułem

    20, 21 i 22 czerwca zagramy ostatnie przedstawienia Kilku dziewczyn Neila LaBute’a w reżyserii Bożeny Suchockiej. Zapraszamy na Scenę Studio!

  • ŚLUB – pożegnanie z tytułem

    13, 14 i 15 października zapraszamy na ostatnie przedstawienia Ślubu Witolda Gombrowicza w interpretacji litewskiego wizjonera teatru, Eimuntasa Nekrošiusa.

  • Program „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”

    Zapraszamy uczniów warszawskich szkół na spektakle w Teatrze Narodowym w ramach programu „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”. 

  • Vouchery do Teatru Narodowego

    Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

  • KOMEDIANT – recenzje po premierze

    Przedstawiamy wybór recenzji i opinii po premierze Komedianta Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika.

  • Gra przeciwieństw | premiera KOMEDIANTA

    Przewrotny dramat Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika. W roli tytułowej – Jerzy Radziwiłowicz, aktor, którego kreacje na teatralnej scenie możemy podziwiać od ponad pięćdziesięciu lat!

  • Tak to już zostanie. Rozmowa z Andrzejem Domalikiem

    „Teatr jest więzieniem, dość beznadziejnym, nie ma co liczyć na złagodzenie kary, tak to już zostanie” – mówi Andrzej Domalik. Pracuje nad Komediantem Bernharda.

  • KOMEDIANT | wideo zapowiedź

    Przed premierą – wideo zapowiedź! Premiera Komedianta Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika już 13 maja. W roli tytułowej – Jerzy Radziwiłowicz. 

  • 80. urodziny Jana Englerta

    Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, 11 maja obchodzi 80 urodziny! Z okazji jubileuszu życzymy nieustającej wiary w teatr!

  • 100. przedstawienie KORDIANA

    Kordian – dramat o trudnych polskich wyborach, polskim niebie i polskim piekle. 26 kwietnia spektakl zagramy po raz setny! Z tej okazji przedstawiamy fotorelację zza kulis. 

  • Jan Frycz – 45-lecie pracy artystycznej

    Jan Frycz obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych aktorskich wyzwań i artystycznych spełnień!

  • Gustaw Holoubek | Wielka Improwizacja

    W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przedstawiamy Wielką Improwizację w jego wykonaniu. Nagranie pochodzi z premiery Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka.




  • Jan Englert wspomina Gustawa Holoubka

    W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka Jan Englert wspomina wybitnego aktora – „Gustaw Holoubek jest autorytetem, punktem odniesienia”.  

  • Gustaw Holoubek w Teatrze Narodowym

    W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przypomnamy ten rozdział jego bogatej biografii artystycznej, który wiązał się z pracą w Teatrze Narodowym. Ma on szczególne miejsce w historii tej sceny.

  • Żegnamy Macieja Prusa

    Z wielkim smutkiem żegnamy Macieja Prusa, jednego z najwybitniejszych twórców polskiego teatru. Artysta zmarł 9 kwietnia w wieku 85 lat.

  • 70. urodziny Sławomiry Łozińskiej!

    8 kwietnia Sławomira Łozińska obchodzi 70. urodziny! W tym roku przypada również 50. rocznica debiutu wybitnej aktorki w Teatrze Narodowym. Życzymy jubilatce radości, satysfakcji i kolejnych wspaniałych ról!

     

  • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

    Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

  • Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

    Wspólne święto nas wszystkich – ludzi teatru i widzów! Z tej okazji dziękujemy wszystkim tym, dla których teatr jest ważnym miejscem spotkań. Bądźmy razem!

  • ALICJI KRAINA CZARÓW – recenzje

    „Wielka imaginacja. Wielka fantazja. Wielka wyobraźnia”, „piękny spektakl” – recenzje po premierze ALICJI KRAINY CZARÓW wg Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. 

  • Na wyspach pamięci. Rozmowa ze Sławomirem Narlochem

    „To opowieść o pamięci i fascynującej rzeczywistości pełnej zagadek i paradoksów. Tu i teraz – dziś jest czas na Alicji Krainę Czarów” – mówi Sławomir Narloch, reżyser spektaklu. 

  • MUZYKA TO CZAS

    Przedstawiamy muzyczną zapowiedź Alicji Krainy Czarów! W roli Szalonego Kapelusznika – Paweł Paprocki. 

  • Wskazówki zegara | premiera ALICJI...

    Czy można pamiętać do przodu? Odwrócić czas? Zatrzymać wspomnienia? Alicji Kraina Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha.

  • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

    Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spektakli realizowanych w Teatrze Narodowym.

  • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

    Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

  • MIZANTROP – recenzje po premierze

    Po premierze Mizantropa Molière’a w reżyserii Jana Englerta – przedstawiamy wybór recenzji. 

  • Niejednoznaczność | Molière w Narodowym

    Pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię – premiera Mizantropa Molière’a odbyła się 10 grudnia na scenie Studio. 

  • Szlachetność i profity. Rozmowa z Janem Englertem

    „Rozkrok między szlachetnością a interesownością, pychą a skromnością – to jest najciekawsze” – mówi Jan Englert, reżyser Mizantropa

  • KSIĘGI JAKUBOWE – wybór recenzji

    Przedstawiamy fragmenty recenzji, które ukazały się po premierze Ksiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary.

  • My z nich | rozmowa z Michałem Zadarą

    „My, współcześni Polacy, jesteśmy spadkobiercami bardzo różnych tradycji, narodowości, praktyk” – mówi Michał Zadara, reżyser Ksiąg Jakubowych.

  • Dziedzictwo | premiera KSIĄG JAKUBOWYCH

    Nasi przodkowie, tożsamość i przyszłość – Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary.

  • DEKALOG – recenzje po premierze

    Przedstawiamy wybór recenzji po premierze Dekalogu Kieślowskiego / Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.  

  • Rozmowa z Wojciechem Farugą o DEKALOGU

    „Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno, są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi reżyser Dekalogu.

  • Po pierwsze człowiek | premiera DEKALOGU

    Wojciech Faruga sięgnął po ikoniczne dzieło polskiego filmu, przemyślane na nowo po ponad trzech dekadach. 

  • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

    Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

  • Solidarni z Ukrainą | Солідарні з Україною

    Zespół Teatru Narodowego solidaryzuje się z Ukraińcami, walczącymi o niepodległość swojej ojczyzny. 

  • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

    Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

  • DEJMEK Raszewskiej z nagrodą PTBT!

    Wydana przez Teatr Narodowy książka Dejmek Magdaleny Raszewskiej otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. 

  • Cykl AKTORZY/SENIORZY

    Teatr Narodowy jest partnerem internetowego projektu Leny Frankiewicz, filmowego cyklu, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego.

  • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

    Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

  • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

    Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

  • Przedstawienia Teatru Narodowego online

    Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

  • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

    Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj