Sprzedaż biletów, bezpieczeństwo sanitarne

Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach

22 69 20 604, 22 69 20 664
czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00

Kasy biletowe

czynne w godzinach:

• Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

• Kasa przy ul. Wierzbowej 3 czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Sprzedaż online

Sprzedaż online biletów i voucherów https://bilety.narodowy.pl/ →

• Bilety zakupione online należy okazać w formie drukowanej lub na urządzeniu mobilnym (telefon komórkowy, tablet).


Informacje o voucherach →

Zwracamy uwagę, że zgodnie z § 9 pkt 10 Regulaminu Teatru Narodowego w Warszawie dotyczącego sprzedaży online oraz  zgodnie z art. 38 pkt 12) ustawy z dn. 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014.827) nie jest możliwe odstąpienie od umowy oraz zwrot pieniędzy za zakupione bilety online.

Bezpieczeństwo sanitarne

W czasie przebywania na terenie Teatru zachęcamy Widzów do:

1. zachowywania co najmniej 1,5 m odstępu od innych osób,

2. używania płynu odkażającego do rąk znajdującego się przy wejściu do Teatru przed każdorazowym wejściem do Teatru oraz

3. zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej, zapewnionymi we własnym zakresie.

Teatr udostępnia Widzom miejsca z zachowaniem odpowiedniego odstępu na widowni zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu Wydarzenia. 

Na widowni Widz może zająć wyłącznie miejsce wskazane na bilecie, za wyjątkiem wejściówki. W przypadku wejściówki, Widz zajmuje miejsce wskazane przez obsługę widowni Teatru.

Na terenie Teatru nie ma możliwości przechowania bagażu. 

Rodzaje rezerwacji biletów

Rezerwacja indywidualna: od 1 do 10 miejsc na widowni. Rezerwacji można dokonać najpóźniej na 2 dni przed spektaklem, za wyjątkiem organizowanych przez Teatr akcji specjalnych.

Rezerwacja biletów indywidualnych za pomocą poczty elektronicznej, systemu sprzedaży online i faksu nie jest możliwa.

Faktury

Od dnia 1 stycznia 2020 r. wystawienie faktury do paragonu na rzecz podatnika podatku VAT jest możliwe tylko wtedy, gdy na paragonie znajduje się NIP nabywcy ( art. 106b ust.5 ustawy  z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (j.t. Dz.U. z 23 stycznia 2020r., poz.106).
W związku z tym, jeśli chcą Państwo (podatnicy) otrzymać fakturę za zakupione bilety lub vouchery, konieczne jest poinformowanie o tym kasjera przed dokonaniem zakupu oraz podanie numeru NIP.

Faktura może być wystawiona:
– jeśli nabywcą jest osoba fizyczna:
w terminie do trzech miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym odbył się spektakl;
– jeśli nabywcą jest przedsiębiorca:
w miesiącu, w którym miała miejsce sprzedaż lub dokonano zapłaty – maksymalnie do 15 dnia kolejnego miesiąca;
po miesiącu, w którym miała miejsce sprzedaż lub dokonano zapłaty – nie później niż 15 dnia od dnia zgłoszenia żądania.

Płatności przelewem

Jeśli zdecydują się Państwo na płatność przelewem, prosimy o zgłoszenie tego faktu podczas rezerwacji. Jeśli chcą Państwo otrzymać fakturę VAT, prosimy o przesłanie wszystkich danych niezbędnych do jej wystawienia na adres e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Na życzenie Kupującego faktury VAT wystawiane są na podstawie paragonu fiskalnego do danej transakcji, za jego okazaniem, w terminie 3 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym Teatr wykonał usługę lub otrzymał zapłatę pod warunkiem, że na paragonie znajduje się NIP nabywcy.

Numer konta dla widzów płacących przelewem (nie dotyczy sprzedaży online):  
Bank Gospodarstwa Krajowego
83 1130 1017 0020 1460 3420 0008

W przypadku płatności przelewem należność winna wpłynąć na konto Teatru najpóźniej na 3 dni robocze przed upływem terminu rezerwacji. W tytule przelewu należy podać dane rezerwującego: imię, nazwisko, nazwę instytucji, numer rezerwacji oraz numer NIP, jeśli nabywca jest osobą prawną. Za datę wpłaty należności dokonywanej przelewem uważa się dzień wpływu należności na konto Teatru.

Odbiór zarezerwowanych biletów

Po wykup i odbiór zarezerwowanych biletów zapraszamy do kas biletowych najpóźniej na pół godziny przed spektaklem. Bezpośrednio przed rozpoczęciem spektaklu kasjer w pierwszej kolejności zajmuje się realizacją rezerwacji oraz sprzedażą biletów i wejściówek na bieżące Wydarzenie.

Zwrot biletów zakupionych w kasach Teatru, online lub opłaconych przelewem

  • • Zwrot należności za bilety kupione w kasach jest możliwy jedynie za okazaniem dowodu zakupu oraz zakupionego biletu. Zwrot należności za bilety opłacone przelewem dokonywany jest wyłącznie w tej samej formie (nie dotyczy biletów kupionych online).
  • Zwrot biletów indywidualnych – najpóźniej na dwa 2 dni przed spektaklem.
  • Zwrot biletów grupowych (10 i więcej) kupionych na jeden spektakl możliwy jest najpóźniej na 5 dni roboczych przed spektaklem.
  • Zwrot biletów zakupionych online oraz zwrot biletów w ramach zakupu co najmniej 60% miejsc z dostępnych miejsc na widowni nie jest możliwy. Zwroty biletów zakupionych online możliwe są wyłącznie w przypadku odwołania przedstawienia lub zmiany repertuaru.

W przypadku biletów opłaconych przelewem z opcją ich odbioru w kasie zwrot jest możliwy wyłącznie po uprzednim wysłaniu maila na adres: pomoc_bilety@narodowy.pl 

Bilety ulgowe

Bilety ulgowe przysługują: uczniom, studentom (do ukończenia 26 roku życia), doktorantom, nauczycielom, osobom powyżej 65 roku życia, emerytom, rencistom oraz osobie ze szczególnymi potrzebami, która może zająć miejsce numerowane na widowni, pod warunkiem posiadania dokumentu uprawniającego do zniżki.

Bilety na wolne miejsca (wejściówki)

  • Wejściówki są dostępne w kasach Teatru na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. Na spektakle odbywające się na Scenie przy Wierzbowej oraz na Scenie Studio jedna osoba może kupić maksymalnie dwie wejściówki.

  • Studentom państwowych szkół artystycznych przysługują specjalne wejściówki w cenie 15 zł na wszystkie spektakle Teatru Narodowego. Przy zakupie należy okazać dokument uprawniający do zniżki. Na jeden dokument uprawniający do zniżki przysługuje jedna wejściówka.

  • Pierwszeństwo w zakupie wejściówek przysługuje: pracownikom Teatru Narodowego, pracownikom innych teatrów, członkom ZASP i ZZAP, osobie ze szczególnymi potrzebami poruszającej się na wózku inwalidzkim, która nie może zająć miejsca numerowanego na widowni, pod warunkiem posiadania dokumentu uprawniającego do zniżki. Na jeden dokument uprawniający do zniżki przysługuje jedna wejściówka.

Teatr nie prowadzi rezerwacji wejściówek, za wyjątkiem rezerwacji dla osób ze szczególnymi potrzebami poruszających się na wózkach inwalidzkich, które nie mogą zająć miejsca numerowanego na widowni oraz dla ich opiekunów.

Zaproszenia

Widzowie, którzy otrzymali zaproszenia do Teatru proszeni są o ich odbiór najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem Wydarzenia. Zaproszenia, które nie zostały odebrane w ustalonym wyżej terminie, są automatycznie anulowane, a bilety objęte zaproszeniem skierowane do sprzedaży.

Na prośbę Widza, zakupione bilety na Wydarzenie mogą być przepisane na druk zaproszenia w kasach Teatru, w godzinach ich pracy. Zakupione bilety pozostają w ewidencji rozliczeniowej Teatru.

Na zaproszeniu umieszczony jest tytuł Wydarzenia, data Wydarzenia, godzina rozpoczęcia Wydarzenia oraz rząd i miejsce.

Vouchery

Voucher to bilet otwarty na dowolny spektakl z repertuaru Teatru Narodowego pod warunkiem dostępności miejsc. Podlega jednorazowej wymianie na bilet/bilety z miejscem w każdej strefie cenowej na dowolny spektakl z repertuaru Teatru, o ile sprzedaż biletów prowadzona jest przez Teatr Narodowy. Zakupu oraz wymiany voucherów można dokonać w kasach Teatru lub w systemie sprzedaży online za pośrednictwem strony bilety.narodowy.pl →. Do ceny voucherów sprzedawanych online doliczana jest prowizja. Voucher, który nie zostanie wymieniony na bilet/bilety, nie uprawnia do obejrzenia spektaklu i zajęcia miejsca na widowni.

Teatr oferuje w sprzedaży vouchery jednoosobowe i vouchery dla dwojga.

Ceny voucherów wynoszą: 150 zł (voucher jednoosobowy), 300 zł (voucher dla dwojga).

Voucher ma określony termin ważności, który jest nadrukowany na blankiecie vouchera. W sprzedaży dostępne są vouchery jednoosobowe i vouchery dla dwojga ważne przez okres 180 dni od daty zakupu oraz vouchery jednoosobowe zakupione z datą ważności od 1 stycznia do 30 czerwca 2023 lub od 1 lipca do 31 grudnia 2023 (Voucher 01–06.2023 lub Voucher 07–12.2023) aktywne zgodnie z okresem ich ważności. 

Wymiana vouchera na bilet/bilety na określone Wydarzenie w kasie Teatru jest możliwa najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem Wydarzenia. Wymiana vouchera w systemie sprzedaży online jest możliwa najpóźniej 2 godziny przed rozpoczęciem Wydarzenia. W przypadku wybranych Wydarzeń Teatr zastrzega sobie prawo do zmiany godziny zamknięcia sprzedaży online. Teatr poinformuje o zmianie godziny zamknięcia sprzedaży online na stronie internetowej www.narodowy.pl.

Voucher nie podlega wymianie na bilet/bilety na Wydarzenie w przypadku, gdy:
— cena biletu pełnopłatnego na to przedstawienie przekracza cenę zakupu vouchera jednoosobowego,
— cena zakupu vouchera dla dwojga jest niższa niż suma cen dwóch biletów pełnopłatnych na wybrany spektakl lub
— gdy decyzją Teatru, o której Teatr poinformował za pośrednictwem strony internetowej, bilety na dane Wydarzenie nie podlegają wymianie z vouchera.

Jeśli cena biletu pełnopłatnego na spektakl jest niższa niż wartość vouchera jednoosobowego lub suma cen dwóch biletów pełnopłatnych na wybrane przedstawienie jest niższa niż wartość vouchera dla dwojga, Teatr nie zwraca różnicy.

Vouchery nie podlegają rezerwacji. Teatr nie ponosi odpowiedzialności za vouchery uszkodzone, zgubione lub udostępnione innej osobie przez Kupującego. W przypadku zgubienia vouchera Teatr nie wystawia duplikatu.

Voucher oraz bilet wymieniony z vouchera nie podlegają wymianie na gotówkę, na inne Wydarzenia ani zwrotom.

Wymiana vouchera po upływie terminu ważności nie jest możliwa. W przypadku braku możliwości wykorzystania vouchera z powodu ograniczenia działalności repertuarowej Teatru lub w wyniku obowiązującego w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego COVID-19, jego ważność zostaje przedłużona na kolejny półroczny termin. W tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny: 22 69 20 604, 22 69 20 664  lub na adres e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Teatr dla seniorów | Teatr dla studentów

Seniorzy (emeryci, renciści oraz osoby, które ukończyły 65 lat) oraz studenci (do 26 roku życia) mogą kupować bilety w cenach promocyjnych na wybrane przedstawienia z naszego comiesięcznego repertuaru.
Informacje o spektaklach objętych promocją w danym miesiącu są ogłaszane na stronie internetowej Teatru www.narodowy.pl, można je znaleźć także w broszurach repertuarowych oraz w drukach udostępnianych przed kasą główną przy Placu Teatralnym 3.  
Aby skorzystać z promocji, wystarczy przy rezerwacji powołać się na hasło – odpowiednio: TEATR DLA SENIORÓW lub TEATR DLA STUDENTÓW, a przy wejściu na widownię przedstawić bileterom dokument uprawniający do zniżki. Na jeden dokument przysługują 2 bilety w cenach promocyjnych. Bilety są dostępne w sprzedaży bezpośredniej, poprzez rezerwację telefoniczną oraz przez system sprzedaży online (uwaga: brak możliwości zwrotu biletów zakupionych w systemie online).

Teatr bez barier

System dla osób ze szczególnymi potrzebami w zakresie słuchu

Sala Bogusławskiego wyposażona jest w system elektronicznych urządzeń wspomagających słyszenie. Umożliwiają one osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie słuchu indywidualny odsłuch akcji scenicznej. Słuchawki do indywidualnego odsłuchu można wypożyczyć u pracowników obsługi widowni. Instalacja systemu możliwa była dzięki dofinansowaniu z funduszu PFRON.
Przedstawienia w Sali Bogusławskiego objęte indywidualnym odsłuchem akcji scenicznej: Dziady, Kordian, Piknik pod Wiszącą Skałą. Nowa adaptacja sceniczna powieści Joan Lindsay, Ślub, Tartuffe, Trzy siostry oraz Zemsta nietoperza.
W przypadku Opowieści zimowej systemem objęte są rzędy od czwartego do ostatniego.

Miejsca dla widzów ze szczególnymi potrzebami w zakresie ruchu oraz dla widzów poruszających się na wózkach inwalidzkich

Widzów ze szczególnymi potrzebami w zakresie ruchu zapraszamy na przedstawienia w Sali Bogusławskiego, na Scenie przy Wierzbowej oraz na Scenie Studio, jednocześnie uprzejmie prosimy o poinformowanie o Państwa potrzebach w momencie zakupu biletów lub w czasie ich telefonicznej rezerwacji pod numerami telefonów: 22 69 20 604, 22 69 20 664 lub na adres e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl. Pozwoli nam to zadbać o odpowiednią organizację Państwa odwiedzin.

Bilety dla Widzów poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla ich opiekunów są dostępne w sprzedaży bezpośredniej oraz za pośrednictwem rezerwacji telefonicznej. Ze względu na układ widowni na poszczególnych spektaklach liczba miejsc dla Widzów poruszających się na wózkach inwalidzkich jest określona.

Widzowi ze szczególnymi potrzebami w zakresie ruchu poruszającemu się na wózku inwalidzkim, który nie może zająć miejsca numerowanego na widowni i jego opiekunowi przysługuje prawo do zakupu biletów w cenie wejściówki. Bilety w cenie wejściówki można rezerwować telefonicznie, natomiast w sprzedaży bezpośredniej są dostępne wyłącznie w dniu spektaklu na godzinę przed jego rozpoczęciem.

Widzowi ze szczególnymi potrzebami w zakresie ruchu, który może zająć miejsce numerowane na widowni i jego opiekunowi przysługuje prawo do zakupu biletów ulgowych. 

Uwaga: Spektakle rozpoczynają się punktualnie. Teatr ma prawo odmówić wejścia na widownię osobie spóźnionej. Zasada ta dotyczy również Widzów spóźnionych na kolejny akt przedstawienia, czyli wejścia na widownię po przerwie.

Regulamin dotyczący rezerwacji i sprzedaży biletów oraz voucherów, a także zasad uczestnictwa w wydarzeniach, obowiązujący w Teatrze Narodowym w Warszawie – obowiązuje od 21.04.2022 (pełny tekst)

Regulamin dotyczący sprzedaży online oraz zasad uczestnictwa w wydarzeniach obowiązujący w Teatrze Narodowym w Warszawie – obowiązuje od 21.04.2022 (pełny tekst)

Przykładowy formularz zamówienia biletów grupowych

Przykładowy formularz zamówienia biletów z dofinansowaniem

  • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

    W pierwszym odcinku Teresa Drozda rozmawia z Małgorzatą Kożuchowską i Pawłem Brzeszczem. Narodowy na fali! Zapraszamy do słuchania!

  • 11. Festiwal Kultury bez Barier

    11. Festiwal Kultury bez Barier – 5 października serdecznie zapraszamy na lekcję teatralną „Za kulisami” z tłumaczeniem na polski jezyk migowy. 

  • Repertuar wrzesień – listopad

    W listopadzie premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego von Horvátha. Wśród wielu jesiennych tytułów – Dekalog Kieślowskiego i Piesiewicza.

  • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

    Bilety dla seniorów i studentów w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji w repertuarach od września do listopada.

  • Jubileusze dyrekcji Teatru Narodowego

    25 lat dyrekcji Krzysztofa Torończyka w odbudowanym Teatrze Narodowym. 20 lat dyrekcji artystycznej Jana Englerta. 

     

  • Wojciech Faruga z Nagrodą im. Konrada Swinarskiego

    Wojciech Faruga za reżyserię Dekalogu został uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego przyznawaną przez miesięcznik „Teatr”. Serdecznie gratulujemy!

  • W próbach: OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO

    Małgorzata Bogajewska pracuje nad Opowieściami Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha. Premiera przedstawienia – 4 listopada na Scenie przy Wierzbowej. 

  • ŚLUB – pożegnanie z tytułem

    13, 14 i 15 października zapraszamy na ostatnie przedstawienia Ślubu Witolda Gombrowicza w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa.

  • Pokazy ŚLUBU w Jaunimo Teatras w Wilnie

    23 i 24 listopada w Jaunimo Teatras w Wilnie pokażemy Ślub Gombrowicza, ostatni spektakl zmarłego w 2018 roku litewskiego wizjonera teatru, Eimuntasa Nekrošiusa. 

  • Premiery sezonu 2023/2024

    Opowieści Lasku Wiedeńskiego, Czekając na Godota, Król Lear, Gra snów, a także Fredro, widowisko z okazji Roku Jubileuszowego Aleksandra Fredry. 

  • Vouchery do Teatru Narodowego

    Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

  • Program „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”

    Zapraszamy uczniów warszawskich szkół na spektakle w Teatrze Narodowym w ramach programu „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”. 

  • Podsumowanie sezonu 2022/2023

    Pięć premier, 396 przedstawień, 75 879 widzek i widzów. Dziękujemy za wspólne spotkania i artystyczne przeżycia! Zapraszamy w nowym sezonie! Przygotowaliśmy już repertuar jesienny.

  • „KLASA TN. Pierwszy dzwonek” – finał projektu

    1 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Buty! Pokazy zwieńczyły 2. edycję projektu edukacyjnego „KLASA TN. Pierwszy dzwonek”. 

  • „Klasa TN. Drugi dzwonek” – finał projektu

    7 czerwca odbyły się pokazy pracy warsztatowej Sceny marzeń! Pokazy zwieńczyły 2. edycję projektu „Klasa TN. Drugi dzwonek”. 

  • KOMEDIANT – recenzje po premierze

    Przedstawiamy wybór recenzji i opinii po premierze Komedianta Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika.

  • Gra przeciwieństw | premiera KOMEDIANTA

    Przewrotny dramat Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika. W roli tytułowej – Jerzy Radziwiłowicz, aktor, którego kreacje na teatralnej scenie możemy podziwiać od ponad pięćdziesięciu lat!

  • Tak to już zostanie. Rozmowa z Andrzejem Domalikiem

    „Teatr jest więzieniem, dość beznadziejnym, nie ma co liczyć na złagodzenie kary, tak to już zostanie” – mówi Andrzej Domalik. Pracuje nad Komediantem Bernharda.

  • KOMEDIANT | wideo zapowiedź

    Przed premierą – wideo zapowiedź! Premiera Komedianta Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika już 13 maja. W roli tytułowej – Jerzy Radziwiłowicz. 

  • 80. urodziny Jana Englerta

    Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, 11 maja obchodzi 80 urodziny! Z okazji jubileuszu życzymy nieustającej wiary w teatr!

  • 100. przedstawienie KORDIANA

    Kordian – dramat o trudnych polskich wyborach, polskim niebie i polskim piekle. 26 kwietnia spektakl zagramy po raz setny! Z tej okazji przedstawiamy fotorelację zza kulis. 

  • Jan Frycz – 45-lecie pracy artystycznej

    Jan Frycz obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych aktorskich wyzwań i artystycznych spełnień!

  • Gustaw Holoubek | Wielka Improwizacja

    W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przedstawiamy Wielką Improwizację w jego wykonaniu. Nagranie pochodzi z premiery Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka.




  • Jan Englert wspomina Gustawa Holoubka

    W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka Jan Englert wspomina wybitnego aktora – „Gustaw Holoubek jest autorytetem, punktem odniesienia”.  

  • Gustaw Holoubek w Teatrze Narodowym

    W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przypominamy ten rozdział jego bogatej biografii artystycznej, który wiązał się z pracą w Teatrze Narodowym. 

  • Żegnamy Macieja Prusa

    Z wielkim smutkiem żegnamy Macieja Prusa, jednego z najwybitniejszych twórców polskiego teatru. Artysta zmarł 9 kwietnia w wieku 85 lat.

  • 70. urodziny Sławomiry Łozińskiej!

    8 kwietnia Sławomira Łozińska obchodzi 70. urodziny! W tym roku przypada również 50. rocznica debiutu wybitnej aktorki w Teatrze Narodowym. Życzymy kolejnych wspaniałych ról!

  • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

    Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

  • ALICJI KRAINA CZARÓW – recenzje

    „Wielka imaginacja. Wielka fantazja. Wielka wyobraźnia”, „piękny spektakl” – recenzje po premierze Alicji Krainy Czarów wg Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha. 

  • Na wyspach pamięci. Rozmowa ze Sławomirem Narlochem

    „To opowieść o pamięci i fascynującej rzeczywistości pełnej zagadek i paradoksów. Tu i teraz – dziś jest czas na Alicji Krainę Czarów” – mówi Sławomir Narloch, reżyser spektaklu. 

  • MUZYKA TO CZAS

    Przedstawiamy muzyczną zapowiedź Alicji Krainy Czarów! W roli Szalonego Kapelusznika – Paweł Paprocki. 

  • Wskazówki zegara | premiera ALICJI...

    Czy można pamiętać do przodu? Odwrócić czas? Zatrzymać wspomnienia? Alicji Kraina Czarów wg Lewisa Carrolla w reżyserii Sławomira Narlocha.

  • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

    Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji w Teatrze Narodowym.

  • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

    Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

  • MIZANTROP – recenzje po premierze

    Po premierze Mizantropa Molière’a w reżyserii Jana Englerta – przedstawiamy wybór recenzji. 

  • Niejednoznaczność | Molière w Narodowym

    Pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię – premiera Mizantropa Molière’a odbyła się 10 grudnia na scenie Studio. 

  • Szlachetność i profity. Rozmowa z Janem Englertem

    „Rozkrok między szlachetnością a interesownością, pychą a skromnością – to jest najciekawsze” – mówi Jan Englert, reżyser Mizantropa

  • KSIĘGI JAKUBOWE – wybór recenzji

    Przedstawiamy fragmenty recenzji, które ukazały się po premierze Ksiąg Jakubowych Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary.

  • My z nich | rozmowa z Michałem Zadarą

    „My, współcześni Polacy, jesteśmy spadkobiercami bardzo różnych tradycji, narodowości, praktyk” – mówi Michał Zadara, reżyser Ksiąg Jakubowych.

  • Dziedzictwo | premiera KSIĄG JAKUBOWYCH

    Nasi przodkowie, tożsamość i przyszłość – Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk w inscenizacji Michała Zadary.

  • DEKALOG – recenzje po premierze

    Przedstawiamy wybór recenzji po premierze Dekalogu Kieślowskiego i Piesiewicza w reżyserii Wojciecha Farugi.  

  • Rozmowa z Wojciechem Farugą o DEKALOGU

    „Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno, są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi reżyser Dekalogu.

  • Po pierwsze człowiek | premiera DEKALOGU

    Wojciech Faruga sięgnął po ikoniczne dzieło polskiego filmu, przemyślane na nowo po ponad trzech dekadach. 

  • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

    Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

  • Solidarni z Ukrainą | Солідарні з Україною

    Zespół Teatru Narodowego solidaryzuje się z Ukraińcami, walczącymi o niepodległość swojej ojczyzny. 

  • TEATR MÓJ WIDZĘ... – rozmowy z aktorkami i aktorami

    Kinga Ilgner rozmawia z: Anną Seniuk, Małgorzatą Kożuchowską, Gabrielą Muskałą, Janem Englertem, Jerzym Radziwiłowiczem, Marcinem Hycnarem. Partnerem cyklu jest Teatr Narodowy.

  • DEJMEK Raszewskiej z nagrodą PTBT!

    Wydana przez Teatr Narodowy książka Dejmek Magdaleny Raszewskiej otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. 

  • Cykl AKTORZY/SENIORZY

    Teatr Narodowy jest partnerem internetowego projektu Leny Frankiewicz, filmowego cyklu, na który składają się rozmowy o teatrze z seniorkami i seniorami zawodu aktorskiego.

  • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

    Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

  • WYKŁADY OTWARTE online (materiały audio)

    Wykłady Teatru Narodowego online dotyczące badań nad twórczością wielkich osobowości polskiej kultury.

  • Przedstawienia Teatru Narodowego online

    Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

  • Teatr Narodowy w Google Cultural Institute

    Wystawę o burzliwych dziejach Narodowej Sceny można oglądać w sieci! Zapraszamy do odwiedzenia Google Cultural Institute.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj