Aktualności

Bierzemy udział w 5. Warszawskim Festiwalu Kultury Bez Barier

10 października, o godz. 19:00 zapraszamy na Tartuffe’a z audiodeskrypcją dla osób niedowidzących i niewidomych, a 11 października, o godz. 12:00 na spotkanie „Za kulisami” dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz niesłyszących.

„Kotka na gorącym blaszanym dachu” i „Msza za miasto Arras” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

W dniach 21 i 22 września na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej pokażemy Kotkę na gorącym blaszanym dachu i Mszę za miasto Arras.  

„Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” – zapraszamy na „Iwonę...” i „Dowód...”

W ramach programu zapraszamy na Iwonę… i Dowód... w dniach 7 i 8 października. Bilety w promocyjnej cenie 35 zł można rezerwować telefonicznie od 18 września i kupować w kasach Teatru od 19 września (nie są dostępne online).

Oświadczenie Teatru Narodowego

Oświadczenie Teatru Narodowego dotyczące konferencji prasowej Marka Mikosa, dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Zbliżenie. Rozmowa z Arturem Urbańskim o „Twórcach obrazów”

„Zaczynają opadać płaty betonu, którymi na co dzień jesteśmy opancerzeni” – mówi reżyser. – „Czy to będzie gwałtowne? Najpierw trochę, potem mocniej, a potem jeszcze mocniej”. Premiera Twórców obrazów Pera Olova Enquista 16 września na scenie Studio. 

TEATR DLA SENIORÓW w październiku

W repertuarze październikowym w ofercie dla seniorów proponujemy m.in. Madame de Sade w inscenizacji Macieja Prusa oraz W mrocznym mrocznym domu w reżyserii Grażyny Kani.

TEATR DLA STUDENTÓW w październiku

Studentiom proponujemy pięć przedstawień z naszego październikowego repertuaru, m.in. na Kordiana w reżyserii Jana Englerta oraz Dowód na istnienie drugiego, autorskie przedstawienie Macieja Wojtyszki.

Odwołane przedstawienia „Białego małżeństwa” w dniach 9 i 10 września

Z przykrością informujemy, że z powodu choroby aktora przedstawienia Białego Małżeństwa w dniach 9 i 10 września zostały odwołane. Podajemy informację o zasadach zwrotu pieniędzy za bilety.

W październiku na scenach

Przed nami prapremiera polska dramatu Nikt Levina w reżyserii Artura Tyszkiewicza i jubileusze – po raz 50. zagramy Iwonę, księżniczkę Burgunda, a po raz 100. Mszę za miasto Arras oraz W mrocznym mrocznym domu! Bilety na październik w sprzedaży od 23 sierpnia.

Nie żyje Janusz Głowacki

Ze smutkiem żegnamy Janusza Głowackiego, dramatopisarza, prozaika, scenarzystę, autora Kopciucha wystawionego w Teatrze Narodowym. Zdjęcie z programu przedstawienia Kopciuch. Fot: Hanna Prus, projekt: Maciej Buszewicz

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj