Aktualności

Teatr elementarny. Z Barbarą Klicką i Piotrem Cieplakiem rozmawia Adam Lipszyc

O Elementarzu, najnowszej prapremierze Teatru na podstawie poetyckiego tekstu Barbary Klickiej w reżyserii Piotra Cieplaka rozmawia Adam Lipszyc. Elementarz po raz pierwszy na scenie już 7 grudnia!

Wirtualna wystawa ERWIN AXER 1917–2012 w Google Arts & Culture

Wirtualna wystawa Erwin Axer 1917 – 2012 przygotowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, jest już dostępna na platformie Google Arts & Culture.

„Rozmowy z Erwinem Axerem” – nowość w naszej księgarni internetowej

Felietony i rozmowy z wybitnym reżyserem, dyrektorem, pisarzem – dostępne w naszej księgarni internetowej.

Dwadzieścia lat od inauguracji Teatru Narodowego po odbudowie

Po odbudowie z pożaru Teatr Narodowy 19 listopada 1997 roku zainaugurował działalność Nocą listopadową w reż. Jerzego Grzegorzewskiego, dyrektora narodowej sceny.

„Dziady” w Sankt Petersburgu

Dziady zagramy 16 listopada na scenie Teatru TIUZ w Sankt Petersburgu podczas VI Międzynarodowego Forum Kulturalnego.

„Nikt” – recenzje po premierze

Polska prapremiera dramatu Nikt Hanocha Levina w reżyserii Artura Tyszkiewicza w ocenie recenzentów i teatralnych blogerów. Fot. Yato Photography.

Zmarł Janusz Kłosiński

Żegnamy Janusza Kłosińskiego, aktora Teatru Narodowego w latach 1970–1986. Na zdjęciu: aktor w Kartotece Różewicza w reż. Tadeusza Minca. Premiera w Teatrze Narodowym 17 listopada 1973. Fot. Renard Dudley

W styczniu na scenach

Od ponadczasowej klasyki – Molierowskiego Tartuffe’a, po współczesny groteskowy dramat Levina Nikt. W styczniu gramy osiemnaście tytułów!

TEATR DLA SENIORÓW w styczniu

W styczniu w ofercie dla seniorów mamy pięć przedstawień, wśród nich Madame de Sade w reżyserii Macieja Prusa.

TEATR DLA STUDENTÓW w styczniu

Zapraszamy studentów do skorzystania z naszej oferty w styczniu. Wśród przedstawień objętych promocją jest widowiskowa Opowieść zimowa w reżyserii Marcina Hycnara.

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj