Aktualności

ERWIN AXER. Stulecie urodzin. 1917–2017 – wystawa w Galerii Kordegarda

Na wystawę w stulecie urodzin Erwina Axera przygotowaną przez Narodowe Centrum Kultury w porozumieniu z Instytutem Teatralnym, Teatrem Współczesnym i Teatrem Narodowym, zapraszamy od 23 stycznia do 19 lutego do Galerii Kordegarda.

„Msza za miasto Arras” na Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora

Mszę za miasto Arras, monodram Janusza Gajosa pokazany został 25 listopada na 31. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora.

„Mszę za miasto Arras” gramy w Częstochowie, Legnicy i we Wrocławiu

W październiku monodram Janusza Gajosa pokazujemy w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie podczas X Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez dotyk”, w legnickim Teatrze im. Modrzejewskiej, a także na 50. Festiwalu WROSTJA we Wrocławiu.

„Łysa śpiewaczka” na festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne

Dramat Ionesco pokazaliśmy 4 lipca w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie na inaugurację siódmej edycji festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne. Na zdjęciu: Artur Żmijewski (Pan Smith), Ewa Wiśniewska (Pani Smith) w Łysej śpiewaczce. Fot. Robert Jaworski 

„Fredraszki” w Lublinie i w Zamościu

Błyski w oczach, zauroczenia, zdrady i romanse. Finezyjny wiersz i brawurowe wykonanie. Reżyseria Jana Englerta. 19 czerwca Fredraszki zagramy w Teatrze im. Osterwy w Lublinie, a 20 czerwca w Zamojskim Domu Kultury.

„PAN TADEUSZ – wszystkie słowa” wielki maraton!

Wielki maraton sześciodniowego cyklu PAN TADEUSZ – wszystkie słowa. Dwanaście ksiąg bez skreśleń, dzień po dniu, 44 aktorów, 14 godzin, muzyka na żywo, śmiech i wzruszenieod 20 do 25 maja. Na zdjęciu: próba XII Księgi Pana Tadeusza. Fot. Tomasz Urbanek / East News

Międzynarodowy Dzień Teatru – „Dotknij Teatru”

Zwiedzanie Teatru od kulis dla osób niepełnosprawnych ruchowo  –  w ramach projektu Dotknij Teatru, organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Zapraszamy 1 kwietnia!

Premiera „Dziadów” – fotorelacja

Dziady Adama Mickiewicza w reżyserii wybitnego litewskiego mistrza teatru – Eimuntasa Nekrošiusa miały swoją premierę 10 marca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Pokaz telewizyjnej wersji „Tanga” w Moskwie

9 lutego telewizyjna wersja Tanga w reżyserii Jerzego Jarockiego została zaprezentowana przez Instytut Polski w Moskwie. Przed pokazem odbyło się spotkanie z Janem Englertem, dyrektorem artystycznym Teatru Narodowego, odtwórcą roli Eugeniusza w spektaklu Jarockiego.

„Msza za miasto Arras” w lubelskim Teatrze Starym

Mszę za miasto Arras, monodram w wykonaniu Janusza Gajosa pokazujemy w Teatrze Starym w Lublinie 5 i 6 lutego. Na zdjęciu: Janusz Gajos jako Jan — uczestnik i świadek wstrząsających wydarzeń w średniowiecznym mieście Arras. Fot. Krzysztof Bieliński

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj